iPhone & iPad İçin Pop3 e-Posta Hesabı Kurulumu

31Ocak 2017
by admin

Merhabalar bu makalemizde iş yerinizin, okulunuzun veya kendize ait olan internet sitenizin mail hesabını iOS cihazınıza kurulumunu resimli olarak adım adım anlatacağım.

E-posta kurulumu için ilk önce Ayarlar / Mail / Hesaplar – Hesap Ekle’ye gidin.

Karşınıza gelen Hesap Ekle penceresinde Diğer’e tıklayın

Karşınıza gelecek Diğer sayfası içerisinde mail hesabı ekle opsiyonunu tercih edin.

Ad alanında mail hesabınızda görünecek isminizi. E-posta alanında e-posta adresiniz ve Parola alanında doldurduktan sonra dilerseniz açıklama ekleyebilirsiniz.

Bu pencerede en üst tercih sırasında olan IMAP ve POP seçenekleri arasından POP’u tercih ediniz. Sonrada bu alanda kurmak istediğiniz hesabın Ad Soyad bilgilerini tamamlayın. E-posta alanında kurulum yapmak istediğiniz ve yönetim paneli üzerinden aktif hale olan mail hesabınızı giriniz. hosting Sunucu Adı alanında mail.siteniz.com yazmalısınız fakat siteniz.com yazan alanı kendi web sitenizin adresi ile değiştirmelisiniz.

Bu ayarlar tamamlandıktan sonra kaydet butonuna bastığınızda karşınıza sunucu doğrulama yapılamadığı ile ilgili bir ekran gelecektir.

Karşınıza gelen bu ekranda sürdür butonuna basarak devam edin.

Sürdür butonuna bastıktan sonra tamamlanan mail hesabında alt tarafta bulunan İleri Düzey yazan alana tıklayınız

Gelen bu sayfada SSL kullanım ayarını kapatıp web hosting Sunucu Kapısı ayarınıda 110 yapınız.Bu ayarı Gelen Posta Ayarları için yapmış oldunuz. Şimdi ki yapacağımız işlemler Giden Posta Ayarları için gerekli düzenlemeleri inceleyeceğiz.

Giden posta sunucusu için sunucu adına mail.siteniz.com yazmalısınız. Kullanıcı adı alanına kurulum yaptığınız mail adresini girin. SSL Kullan özelliğini kapatın. Sunucu Kapısı ise 587 olmalıdır. Bu ayarlardan sonra kaydet butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz.
 
Bu ayarlar tamamlandıktan sonra alınan ve gönderilen iletileri e-posta sağlayıcınızın posta sunucusu ile beraber eş zamanlı olarak çalışır. E-posta sunucusu alan adınızın barındırıldığı hosting firması tarafından alan adının kurulu olduğu server’da veya haricindeki bir sunucuya kurulur. Sunucunun hızı ve depolama alanın büyüklüğü geniş çaplı e-posta zincirlerinde önemlidir. Kapasite bakımından yetersiz sunucu farklı sorunlara ve önemli kayıplara neden olabilir.
blog , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir