Instagram’ın Merakla Beklenen Özelliği Artık Türkiye’de!

26Ocak 2017
by admin

Instagram’ın Amerika’dan sonra diğer ülkelerinde kullanımına sunduğu canlı yayın özelliği artık Türkiye için de destekleniyor. Instagram’ın canlı yayın özelliği hakkındaki detaylar.

2012 yılında Mark Zuckerberg tarafından sadece 1 Milyar Dolara Facebook bünyesine katılan Instagram değerini şuan 15 katından fazlasına çıkardı. Her geçen gün özelliklerine yenilikler ekleyen Instagram aldı başını gidiyor. Bir önceki güncellemesinde Hikayeler özelliğini ekleyerek daha önceden 3 Milyon Dolar teklif ile Facebook’un satın almak istediği Snapchatt’i sadece tek bir hamlede devirdi böylece Snapchatt’in kullanıcılarını kapan Instagram böylece her geçen gün yeni kullanıcıları bünyesine kendine ekliyor.

Twitter’ın canlı yayın uygulaması olan Periscope ile başlayan sosyal medyada platformundaki canlı yayın dönemi, artık hosting sunucularını daha da güçlendiren ve Facebook ile beraber yatırımlarını daha da çok arttıran Instagramda. Böylelikle Snapchatt’in ardından gözünü Periscope’a dikmiş gibi görünse de birkaç farklılık var tabiki…

Öncelikle Amerika’da başlayan ve sonra dünya geneline yayılan Canlı yayın desteği bir gün önce yeni güncelleme ile Türk kullanıcılara dağıtıldı. Canlı yayın özelliği telefonlara ve kullanıcılara kademeli olarak gelecektir.

Şuan Instagram’da Türk kullanıcılar tarafından en çok sorulan soru “Canlı yayın nasıl yapılır”

Instagram’da canlı yayın başlatmak için “Hikayeler” bölümüne girilerek (Ana sayfada sola çekerek) alt tarafta bulunan “Canlı” sekmesine kaydırmanız yeterli olucaktır, Canlı sekmesi ilk açıldığında size bir uyarı ekranı çıkar bu uyarıda “İzleyebilmeleri için takipçilerinizden bazılarına bildirim göndereceğiz. Canlı yayın sona erdikten sonra kaybolur” şeklinde bir uyarı çıkar. Takipçilerinize canlı yayın açmak için “Canlı Video Başlat” yazan beyaz elips butonuna basmanız yeterlidir. Yayına başladığında takipçilerinize bildirim gidecek veya ana ekranın üstünde buluna Hikayeler bölümünde görebileceklerdir. Canlı yayın ne kadar süre açık kalır derseniz Instagram web hosting sunucularını fazla yormamak için canlı yayın süresini 1 saat olarak belirledi.

Eğer hala Live/Canlı ikonunu göremiyorsanız sizin hesabınıza daha canlı yayın özelliği gelmemiş demektir. Daha önceden de belirttiğimiz gibi canlı yayın özelliği zamanla tüm yayılacaktır. Bunun için uygulamanızın güncel olup olmadığına emin olunuz.

Instagram Canlı yayın hakkındaki yorumlarınızı ve düşüncelerinizi bize yazabilirsiniz.

blog , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir