Hosting yenileme ücreti nedir?

23Kasım 2016
by admin

Hosting yenileme ücreti nedir?

Hosting hizmeti aylık, 3 aylık, 6 aylık, 1 yıllık, 2 yıllık, 3 yıllık vs. gibi seçeneklerle kiralanmaktadır. Hizmet satın al butonu aslında hizmeti ödemesini yaptığınız gün kadar size satmaktadır. Eğer hosting müşterilerine hosting hesapları tek bir seferlik satılıyor olsaydı ortaya devasa ücretler çıkabilirdi. Bu nedenle hosting paketleri müşterinin istediği süre ile kendisine kiralanmaktadır.

Hosting hizmetlerinde hizmet süresi dolduğunda müşteri için yeni dönemin faturası oluşturulur ve mail adresine gönderilir. Müşterinin talebi halinde kendisine fatura zamanı aranarak da hatırlatma yapılmaktadır. Müşteri faturasını ödediği takdirde hosting hesabını yeniden kullanmaya başlayacaktır. Ancak müşteri ödemesini yapmadığı takdirde kendisine ortalama 2 ay kadar süre tanınmaktadır. Ortalama 2 ay kadar bir sürede hosting hesabı sistemden silinmez ancak kullanıma kapalı halde bekletilir. Bunun nedeni; Bazen müşteriler aradan 1-2 ay dahi geçse müşteriler eski hizmetlerine devam etmek isteyebiliyorlar.

Kimi zamanda müşterilerin yedeklerle ilgili problemi olabiliyor ve yedeklerinin saklanıp saklanmadığını ve saklandıysa yedeklerinin tarafına iletilmesini istemektedir. Bu gibi durumlarda müşterilerin mağdur olmaması adına ödemesini yapmayan müşterilerimizin dahi hosting hesapları yaklaşık 2 ay sistemde tutulmakta ve istediği takdirde kendisine iade edilmektedir.

web-sayfam-olsun-hosting

Kaliteweb web hosting olarak müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutmak adına elimizden geleni yapmaktayız. Yukarıda anlattığımız yedekleme işlemi dahi özel ve maliyetli sistemler gerektirmektedir. Ancak şuna da değinmemiz gerekir ki yedekleme hizmetini hiç bir firma garanti etmemektedir. Ekstra yedekleme hizmeti satın almayan müşterilerimize standart yedekleme hizmeti verilmektedir. Standart yedekleme işleminin hiç bir garantisi bulunmamaktadır ve oluşabilecek yedek kayıplarında Kaliteweb web hosting kesinlikle sorumlu değildir. Ekstra yedekleme hizmeti satın alan müşterilerimiz için yedekleme işlemi özel olarak yazılımlar vasıtasıyla yapılmaktadır ve yedeklemenin yapılıp yapılmadığı kontrol edilmektedir.

Yedekleme hizmetini oluşabilecek veri kayıplarını önlemek için bütün müşterilerimize önermekteyiz. Yada düzenli olarak müşterilerimizin kendi yedeklerini almalarını kesinlikle önermekteyiz.

Hosting yenileme ücretinin dışında diğer hizmetlerde de yenileme işlemleri bulunmaktadır. Buna Domain yenilemesi, vps yenileme, vds yenileme, sunucu yenileme gibi arttırabiliriz.

Merak ettiğiniz ve sormak istediğiniz her türlü soru için Kaliteweb destek hattını kullanabilirsiniz.

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir