Hosting Yapma

23Kasım 2016
by admin

Merhabalar,

Bugün ki yazımızda hosting yapmayı anlatacağız. Hosting hesapları açabilmek için iki farklı yol vardır. Bu yollarda siz uygun olanı seçerek kendi hostinglerinizi oluşturabilirsiniz. Seçeceğiniz yöntem bütçenize, mevcut durumunuza ilk 6 aydaki geleceğiniz konuma göre seçilmelidir.

İlk Yol Sunucu Kiralamak

Sunucu kiralama anlatacağımız ilk yöntem olacak. Sunucu kiralayarak hosting hesapları oluşturma veya hosting satışı yapmak mümkündür. ( Hosting satışı yapabilmek için onay belgeniz ve vergi levhanız olmak zorundadır. Aksi taktirde ciddi cezalar almanız mümkündür.)

Sunucu kiralama yöntemi ile hosting hesapları açmanın yolu kiraladığınız sunucunun içine çeşitli hosting kontrol paneli yazılımı kurarak yapabilirsiniz. Örneğin: Directadmin, Kiraladığınız sunucunun içerisine directadmin kurabilir ya da sunucuyu kiraladığınız yere kurdurtabilirsiniz. Bu işlem ile directadmin yönetim panelli bir sunucu sahibi olacaksınız. Kurulan sunucunuz içerisinden Bayiler oluşturabilir ve bayilerin içerisine hosting paketleri oluşturabilirsiniz. Böylece hosting açacağınız zaman paket ayarlaması yapmakla uğraşmaz ve otomatik paketler oluşturabilirsiniz. Örneğin oluşturacağınız paketlere küçük, orta, büyük ve yüksek gibi isimler verebilirsiniz, Küçük özellikli siteler için küçük hosting paketini tercih edebilirsiniz. Hosting siteye yetmediğinde ve paket yükseltme yapacağınızda hosting özelliklerine girerek özellik arttırabilirsiniz.

İkinci Yol Bayi Hosting Satın Almak

webserverHosting hesaplarınızı bayi hosting alarakta açabilirsiniz. Satın alacağınız bayi hosting paketi ile ilk yöntemde olduğu gibi hosting paketleri oluşturabilirsiniz. Bu sayede hosting açacağınız zaman o paketlerden birini otomatik hosting hesabına atayabilirsiniz. Bu yöntem sunucu kiralamaya göre daha az maliyetli bir yöntemdir. Ancak müşterileri sayınız fazla ise bu yöntem işinizi görmeyecektir ve mantıklı olanı sunucu kiralamak olacaktır.

Sunucu kiralama yöntemi ile sunucu size ait olacak ve istediğiniz ayarlamaları yapabileceksiniz. Örneğin ramin yetmediği durumlarda ekstra ram satın alarak sunucuya taktırabilir ve bu tarz problemleri çözdürebilirsiniz. Ancak bayi hosting hizmeti üzerinden hosting hesapları açtığınızda böyle bir şansınız olmayacaktır. Tabi sadece ram olarakta bakmamak lazım, İşlemci gibi kaynak kullanım sınırlarını aştığınızda hesabınız askıya alınarak tarafınıza bilgi verilecektir ve size zaman kaybı yaşatacaktır.

Detaylı bilgi için kaliteweb web hosting ile iletişime geçebilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir