Hosting Ücretleri

16Kasım 2016
by admin

Merhabalar, yeni makalemizde sizlere hosting ücretleri ile hosting firmalarının ters orantısını kıyaslayacağız.

Günümüzde hosting firmalarının çoğalması ile birlikte hosting ücretli çok düşük seviyelere çekildi. Hat ve elektrik ücretlerinin aynı kalması ile birlikte firmalar kar marjlarını farklı yollardan yaratma işlemine yöneldiler. Bunun bir yöntemi ise, bir sunucunun alabileceği kapasitenin kat kat fazlası hosting açmak. Bu yöntem ile hosting ücretleri düşürmekteler ancak bu yöntem ile seo yönünden baktığımızda web siteleri ciddi zarar görmekte ve açılış hızına kadar bir çok kriterde gerileme gerçekleşmekte.

kaliteweb hosting paketlerini incelediğimizde hosting ücretlerimizin diğer firmalara göre orta seviyede olduğunu görüyoruz. Bunun nedeni ise Kaliteweb hostingin kar marjını ikinci plana atarak öncelikle müşterilerine iyi hizmet vermeyi baz almasıdır.

Hosting ücretleri konusunda kurumsal firmaların düşük fiyat sağlayan firmaları tercih etmesi bize göre hatalı bir politika olacaktır. Markanızın internetteki yüzü olan kurumsal web siteinizin geç yüklenmesini istermiydiniz? Yada binlerce web sitesi ile aynı sunucuda yer aldığınız için sitelerden birinin virüs kapması ile birlikte sizin web sitenizinde bu virüsten etkilenmesini? Yada en önemlisi maillerinizi baz alalım. Sunucuda bulunan bir web sitesinin spam mail gönderimi yaptığı için sunucu İP adresinin spam listelerine girerek sunucunun mail atmasını engellemesini?

banner2

Kurumsal web sitelerinin hosting ücretlerinden ziyade firmanın verdiği hizmetlere bakmasını önermekteyiz. Kaliteweb hosting olarak müşterilerimizin markalarının öncelikle sadece kendilerine ait bir sunucuda barınmasını önermekteyiz. Bu sayede sunucuda bulunan diğer müşterilerin sorunları sizin web sitenizide etkilemeyecek ve markanız internet ortamında sizi en iyi şekilde temsil edecektir.

Ancak uygun fiyat nedeni ile fiyatı 5 ile 15 tl arasında değişen hosting firmalarından hizmet almanız sürekli sorunlarla uğraşmanıza neden olacaktır. Yukarı´da da anlattığımız gibi bunun yerine makul ücretlere sahip hosting firmaları ile çalışmanız size yardımcı olacaktır. Bu sayede sunuculara kapasitelerinin üstünde yükleme yapılmayacak ve sunucularda bulunan web siteleri rahat rahat çalışacaktır.

Hosting ve domainlerinizi gözünüz kapalı güvenebileceğiniz hosting firmalarına emanet etmenizi ve merdiven altı hosting firmaları ile problemler yaşamamanızı öneririz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir