Hosting Ücretleri Nedir

20Aralık 2016
by admin

Hosting ücretleri nedir? Bu kelimeyi arama motorlarına yazan kişilerin büyük çoğunluğu hosting piyasası hakkında bilgi sahibi olmayan ve öğrenmeyi amaçlayan kişilerdir. Hosting hizmeti satın almadan önce hepimiz fiyat ve kalite araştırması yapmaktayız. Hangi hosting paketinin eder ne kadardır?

Hosting ücretleri firmalara göre fiyatlar arasında dağlar kadar fark oluşabilmektedir. Bunun nedeni firmaların sunmuş oldukları hizmet kalitesi ve müşteri kazanma politikasından kaynaklanmaktadır. Tabi şöyle birşey de var ki çok yüksek fiyatlara hosting hizmeti sağlayan firmalarda müşteri kazanmak ister elbette ancak öncelik her zaman hizmet kalitesinden yana olmaktadır.

Hosting ücretlerini kıyaslamadan önce yapmamız gereken aslında ne amaçla hosting kullanmamız gerektiği olmalıdır. Örneğin görselleri çok olan bir web site kullanacaksınız, Video izleme sitesi diyelim kısaca. Size gerekli olan nedir? Aylık trafik ve disk alanı. Web sitemizden sürekli olarak video izleneceğinden dolayı aşırı bir aylık trafik kullanımı olacaktır. Yani hosting paketlerini ve fiyatlarını kıyaslarken önceliğimiz sınırsız trafik ve disk alanı sağlayan paketler olmalı bu durumda. Şimdi işimiz daha kolay. Webhosting firmalarının web sitelerine girerek sınırsız hosting paketlerinin fiyatlarına bakmak.

Hosting CPU limiti

Tabi sadece fiyatlarıda kıyaslamamanız gerekmektedir. Ucuz veya yüksek fiyat verebilir firmalar. Ancak bu fiyatı belirlerken firma neyi garanti etmiş ona bakılması gerekmektedir. Çoğu ucuz hizmet sağlayan firma örneğin paketlerinde CPU limitlerini düşük tutmaktadır. Böylece o firmayı tercih ettikten sonra hosting hizmetini kullanmaya başladınızda CPU kullanım limitiniz sürekli dolduğundan hosting hizmetiniz askıya alınacak ve sizden paket yükseltme işlemi yapmanız istenecek. Böylece ucuz diye aldığınız hosting hizmeti size daha pahalıya gelecek.

Hosting ücretlerine kıyasladıktan ve firmanızı seçtikten sonra başınıza bu tarz problemlerin gelmesi olabilecek bir durumdur. Bu yüzden hosting hizmetlerinizi her zaman güvenilir firmalardan seçmeye özen gösteriniz. Böylece yaşanacak muhtemel problemlerin önüne geçmiş ve daha sağlıklı bir hizmet almış olacaksınız.

Hosting paketlerimiz hakkında bilgi almak için bizimle 7/24 Telefon, mail ve ticket üzerinden iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir