Hosting Trafik Limiti

02Aralık 2016
by admin

feature-pic-2

Hosting aylık trafik nedir. Hosting paketlerinde bizlere belli limitler verilir. Disk kullanımı trafik kullanımı cpu kullanımı vs. Bu limitlere göre hosting paketleri fiyatlandırılır. Bu makalede sizlere trafik hakkında bilgi vereceğim.

Hosting paketlerinde trafik sitemizin harcayacağı trafiktir. Anlayacağımız dilde basitçe şöyle anlatabiliriz. Örnek olarak bir hosting paketi satın aldık. Bu pakette 100 GB trafik mevcut. Web sitemizi kurduk ve açtık. Sitemizde örneğin bir film paylaştık ve kullanıcılara sitemize girerek bu filmi izliyor. Bu filmin boyutu 1 GB. Burada iyi anlamanız gereken nokta filmin dosyasını kendi sitemizin içerisine attık yani 1 GB’ lik dosyayı kendimiz sitemize yükledik ve bizde barınıyor. Giren kullanıcılar bu filmin tamamını izliyor. Şimdi 1 kullanıcı filmi 1 kere izlediğinde bizim 100 GB trafiğimizden 1 GB gitti geriye 99 GB trafik hakkımız kaldı. Eğer 99 Kişi daha bu filmin tamamını izler yani 1 GB lik bir indirme yaparsa site trafiğimiz 0 GB kalacağı için artık sitemiz erişime kapanacaktır.

aylik-transfer-limitiHosting Trafik Limiti bu şekilde çalışır. Sitemizde ki her görsel, dosya, video vs. kullanıcılar yani siteye girenler tarafından indirileceği için trafiğimiz sürekli gidecektir. Eğer bu tür dosya film müzik video vb. büyük dosyalar barındırmıyor paylaşmıyorsak trafik limiti çokta bizim için önemli olmayacaktır. Trafik kavramını iyi anlamalı ve sitemizin hosting paketini ona göre seçmeliyiz. Yoksa ay sonu gelmeden trafik limitimiz dolabilir ve dolduğunda sitemiz kapanacaktır. Bu trafik limiti her ay başı yenilenir yani aylık limittir. Örnek olarak 100 GB limit vermiştik ayın 31. 50 GB harcadık ve daha 50 GB trafiğimiz kaldı. Ayın 1. Olduğunda trafiğimiz tekrar 100 GB ye çıkacaktır yani her ay limitimiz yenilenecektir.

Trafik gibi sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız sizlerde binlerce kullanıcı gibi Kaliteweb web hosting firmasını tercih edebilirsiniz. Size tüm konularınızda, doğru hosting paketi seçiminizde ücretsiz olarak 7/24 destek verecektir. Yapmanız tek gereken şey bir telefon yada mail ile Kaliteweb web hosting ile iletişime geçmenizdir.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir