Hosting Seçiminde Nelere Dikkat Etmeliyiz?

20Ocak 2017
by admin

Hosting seçiminde nelere dikkat etmeliyiz. Hosting alımı yaparken paket içeriği hakkında bilgisi olmayan bir çok kişi ucuz gördüğü paketi almayı tercih eder. Bu yanlış bir seçimdir. Verilim bir hosting kullanımı yapmak istiyorsak seçim yaparken isteğimize göre bir paket almalıyız.

Hosting paketleri disk alanı, trafik, email gönderim limiti, veritabanı oluşturma vb. gibi bir takım limitlere göre hazırlanır ve fiyatlandırılır. Fiyatları bu limitlerin oranlarına göre değişir. Bir hosting paketi alırken kesinlikle önce fiyata bakmamalıyız. İlk olarak bakacağımız özellik bizim için en önemli olandır. Örneğin bizim işimiz mail ile. Yani firmamız ya da işimiz her neyse en çok ihtiyacımız ya da asıl amacımız mail göndermek. Bu durumda hosting paketi satın alırken bakacağımız ilk şey fiyat değil mail gönderim limiti olacaktır. Hatta sadece mail göndereceksek mail hosting almamız bile yeterli olacaktır.

Bizim için önemli etkenleri sıralayıp ona göre bir paket almamız gerekmekte. Örnek olarak e posta gönderimini vermiştik. Bu durum bizim isteğimize göre değişebilir. Öncelikle önemli olan etkene göre hosting paketi satın almamız bizim için her zaman daha avantajlı olacaktır. Paket alımında kesinlikle ucuz fiyata yönelmemeliyiz. Ucuz paket satın alırsak ileride verilen özellikler yetmez ise özellik arttırmak için fazladan ücret ödeyebiliriz.

Hosting seçimi yaparken verilen limitler haricinde hizmet kalitesine de önem vermeliyiz. Alacağımız firma kurumsal olmalı ve bizlere 7/24 destek vermelidir. Örneğin gece yarısında oluşabilecek kritik bir durumda hosting paketini sağlayan firma bizlere hızlıca destek verip hemen çözüme ulaştırmalıdır. Kurumsal bir firmayla çalışmamız bizler için her zaman iyi bir etken olacaktır.

Hosting paketlerinde bir diğer önemli özellik ise lokasyon seçeneğidir. Çoğu yer ucuz olduğu için genelde yurt dışı lokasyonları seçer. Eğer sitemizde lokasyon önemliyse örneğin çok aktif bir forum sitesi hiti yüksek ve sürekli kullanıcı varsa bunun hızlı olması içi Türkiye lokasyon almamız daha iyi olacaktır.

Eğer tüm bunlar aklınızı karıştırıyor veya karar veremiyorsanız Kaliteweb web hosting sizlere en uygun fiyat garantisi ile 7/24 ücretsiz destek vermeye hazır. Sizler için en uygun hizmeti Kaliteweb web hosting ile satın alabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir