Hosting Satın Al

17Kasım 2016
by admin

Merhabalar, Bu yazımızda sizlere kaliteweb hosting üzerinden hosting satın almayı anlatacağız. Öncelikle hostingin tanımını yaparak başlayalım;

Hosting nedir ve hosting ne demek?

Hostingi kısaca dosyalarınızın barındığı yer olarak tanımlayabiliriz. Örnek vererek açıklamak gerekirse: Dükkân kiraladığınızı düşünün dükkan ürünlerinizi sergilediğiniz bölümdür domain ise dükkanınıza verdiğiniz isimdir. Yani Hosting ürünlerinizi sergilediğiniz bölüme verilen isimdir. Domain ise dükkânınızın ismi yani sitenizin ismidir.

hosting almak istiyorum nelere dikkat etmeliyim?

Hosting hizmeti satın alırken öncelikle dikkat etmeniz gereken konu kurumsal bir firmadan almak. Hosting alacağınız firmanın sektördeki geçmişi çok önemlidir. Hosting alırken kendi veri merkezine sahip ve sektörde köklü bir geçmişi olan firmaları tercih edebilirsiniz. Örneğin; Kaliteweb hosting

Hosting satın alırken ikinci dikkat edeceğiniz şey ise dosya boyutu ve aylık trafiğidir. Aylık trafiği örneklerle açıklamak gerekirse mağazanıza kaç kişinin sığabileceğidir. Aylık trafiğinizden fazla ziyaretçi gelmesi halinde mağazanız daha fazla kişi almayacaktır. Aylık trafiğiniz ne kadar çok olursa sitenizi o kadar çok kişi ziyaret edebilir.  Dosya boyutu ise mağazanızın genişliğidir. Ne kadar çok dosya boyutuna sahip olursanız o kadar çok veri barındırabilirsiniz hostinginizde.

Evet, şimdi sırada kaliteweb hosting üzerinden hosting satın almaya geldi.

Kendinize uygun hosting paketini seçtikten sonra sıra ile aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Biz işlemlerimizi “VIP Linux Gold +” VIP hosting paketi üzerinden gerçekleştireceğiz.

kaliteweb

  • Öncelikle almak istediğiniz paketin alt tarafından bulunan “satın al” butonuna basıyoruz.
  • Karşımıza gelen ekran domain belirleme ekranıdır. Yukarıda´da belirttiğimiz gibi adı olmayan mağaza satış yapamayacağı için kendimize bir domain seçiyoruz.

Kaliteweb Web Hosting ‘ten yeni bir alan adı satın almak istiyorum: Bu tiki seçersek yeni bir domain kaydı yapabiliriz. Domaininiz yoksa bunu seçebilirsiniz.

Alan Adımı firmanıza transfer etmek istiyorum. Kaliteweb Web Hosting: Bu tiki seçerseniz farklı bir firmadaki domainizi kaliteweb hostinge transfer edebilirsiniz.

Alan adımın isim sunucularını ( name server ) güncelleyerek web hosting almak istiyorum: Bu tiki seçerseniz domaininiz farklı firmada kalır nameserver adreslerini hosting paketinize yönlendirirsiniz.

kaliteweb1

  • Karşımıza gelen ekran faturalarımızın aylık yada yıllık olarak mı kesileceğine ilişkin bir ekrandır. Ödeme sıklığınızı belirliyorsunuz ve alt tarafta bulunan ayarlanabilir seçeneklere geliyorsunuz.

İP: Bu seçenek size özel İP adresi isteyip istemediğinizi sormaktadır. Web sitenizin size özel bir İP adresinde yer almasını istiyorsanız bu seçeneği seçmelisiniz.

Ekstra Mail Gönderim Limiti: Hosting paketlerinde günlük sınırlı mail gönderim limiti bulunmaktadır. Örneğin 300 mail gibi. Daha fazla mail gönderimi yapacaksanız bu bölümden ekstra mail hakkı tanımlayabilirsiniz.

Ekstra Disk Alanı ve Ekstra Trafik: Bu bölümden fazladan trafik yada disk alanı almak istiyorsanız alabilirsiniz.

Extra Yedekleme: Yedekleme işlemleri en önemli unsurlardan birisidir. Yedekleme işlemini sizin yerinize kaliteweb hosting yapmaktadır ancak bu işlemin bir garantisi bulunmamaktadır. Yedeklerinizin düzenli olarak alınmasını istiyorsanız muhakkak yedekleme hizmeti satın almanız gerekmektedir.

kaliteweb2

  • Karşınıza gelen ekran aldığınız ürünlerin listelediği bölümdür. Aldığınız hizmetleri onaylayarak ödeme ekranına geçebilirsiniz.
  • Bu bölümde ödemenizi hangi yolla yapacağınızı seçerek ödemenizi yapıyorsunuz.

Ödeme sonrası domain ve hosting hizmetiniz otomatik olarak açılacaktır.

 

 

 

 

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir