Hosting Satın Al

09Aralık 2016
by admin

“ Hosting satın al ” bu cümleyi hosting alacak birisiysek kesinlikle bir arama motorunda aramışızdır. Hosting satın al deyince karşımıza onlarca hosting firmasının web sitesi çıkar. Peki hosting satın alırken neye dikkat etmeli neye bakarak hareket etmeliyiz.

Hosting satın al cümlesinden yola çıkarsak karşımıza binlerce paket binlerce fiyat çıkacaktır ve emin olun bi yerden sonra kafamız oldukça karışacak belki sonunda yanlış bir seçim yapmamıza neden olacaktır. Böyle bir hata olmaması için en baştan hosting seçimimizi doğru yapmalıyız, sonrasında pişman olmayalım. Temel olarak hosting paketlerinde seçim yaparken disk alanı ve trafiğe bakılır.

Seçim yapmadan önce kesinlikle ihtiyacımızı öğrenmeli web sitemiz nasıl işliyor iyice bilmeliyiz. Basit örneklerle sizlere şöyle fikir verebilirim. Örneğin web sitemiz basit html ya da Mysql bağlantısı olmayan basit php tabanlı bir site. Bu sitede biz dosya indirmesi sağlıyoruz örneğin film, oyun gibi indirmeler yaptırıyoruz ve hitimiz de çok fazla değil. Böyle bir web sitemiz var ise bize disk ve trafik gerekecektir. Dosyalarımızın boyutuna göre trafik ve disk alanını doğru seçmeliyiz ve en önemlisi kesinlikle trafiğin limitsiz olması gerekiyor. Çünkü dosya indirmeler defalarca olacağı için ay sonu hosting limitleri yenilemeye uğramadan trafiğimi biterse sitemiz kapanacaktır. Sitemizin 1 gün kapalı kalması bile bizim için büyük bir zarar demektir. Dosya indirme yapmıyor sadece kişisel dosyalarımızı saklıyor birkaç kişi bunları indiriyorsa sadece disk alanı yeterli olacaktır.

Çoğu hosting paketinde yazmasa bile en çok ihtiyaç olunan özelliklerden birisi cpu kullanımıdır. Eğer wordpress tabanlı sitemiz var ise kesinlikle alacağımız hosting paketinin cpu oranını bilmeliyiz. WordPress sitelerinde birinci öncelik cpu kullanım hakkıdır. Eğer sağlam bir cpu oranı veren bir paket bulursak düşünmeden alın derim. Ayrıca ihtiyacımızı öğrendikten sonra disk, trafik, cpu vs. bu kaynakların ne kadar sağlam olduğunu da bilmemiz gerekiyor. Örneğin trafik limitsiz ama hosting hangi lokasyon Türkiye mi yurt dışımı. Disk 100 GB aldık fakat bu disk evde pc lerde kullandığımız SATA disk mi yoksa 10 kat daha hızlı SSD disk mi. Bu tür ayrıntılara dikkat ederek 3 – 5 kuruş daha fazla vermenizi ve en sağlıklı paketi almanızı tavsiye ederim. Aksi taktirde çoğu hosting paketi alırken hata yapan müşteri gibi sizlerde ucuz hosting alayım derken 10 kere hosting değiştirebilirsiniz ve daha fazla para harcamanıza neden olabilir.

Doğru seçim yapamıyorsanız, güvenilir, sizin için doğru paketi seçimi yapması için firmamız Kaliteweb web hosting ile iletişime geçebilirsiniz. Sizlere 7/24 her türlü konuda destek olacağımızdan ve en uygun fiyatı vereceğimizden emin olabilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir