Hosting Paketlerinde Trafik Nedir Neyi Temsil Eder?

20Ocak 2017
by admin

Hosting paketlerinde trafik nedir neyi temsil eder.

Hosting paketlerinde fiyatı en çok etkileyen etkenlerden birisi trafiktir. Trafik oranına göre fiyat her zaman paketlerde değişir. Peki bu trafik ne işe yarar.

Hosting paketlerinde trafik aylık olarak verilir ve bu trafik bizim bir kotamızdır. Konuyu anlama amaçlı basit bir örnek verebiliriz. Örneğin bir hosting paketi aldık bize 10GB bir trafik verildi. Hosting paketimizi aldıktan sonra içerisine 1GB boyutunda bir dosya yükledik. Şimdi sitemizde 1GB’ lik bir örnek bir video dosyası var. Bir kişi siteye girip bunun tamamını izledi veya indirdi. Bizim paketimizde 10GB alan vardı bu kullanıcı 1GB’ sini bu videoyu izleyerek veya indirerek aldı ve bize 9GB trafik limiti kaldı. Trafiğimiz bu şekilde giren kullanıcılar tarafından tüketilir.

Bu basit örnek ile trafiğin ne işe yaradığını anlayabiliriz. Örneğimizde büyük bir dosyadan yola çıkarak örnekleme yapmıştık, fakat sitemizde böyle bir dosya yoksa da trafik tüketimi olacaktır. Sitemiz büyük bir forum sitesiyse örneğin içerisinde çok sayıda görsel varsa giren her kullanıcı bu dosyaları görüntülerken aslında bunları indirdiği için yine trafiğimizden alıyor olacaktır. Bu yüzden hosting paketlerini satın alırken her zaman yüksek trafik iyi olacaktır.

Hosting paketimizde ay sonu gelmeden trafiğimiz biterse sitemizin erişimi gider ver siteye girenler trafik limiti dolduruldu gibi bir hata alırlar. Gün ortasında sitemizin böyle bir hata ile gitmesi kötü bir etkendir. Bu yüzden bu tür sorunların yaşanmaması için hosting paketimizi satın alırken trafik limitine bakmalı ona göre satın almalıyız. Trafik limiti dolduğundan tekrar aktif etmek için ekstra para ödeyebiliriz. Mümkünse limitsiz trafikli bir hosting paketi almak en iyi çözüm olacaktır.

Sizlerde en uygun fiyata limitsiz trafik gibi özellikleri olan bir hosting paketine Kaliteweb web hosting firmasından sahip olabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir