Hosting Hizmeti Her Firmadan Alınır mı?

22Şubat 2017
by admin

Seçilecek firma hakkında mutlaka araştırma yapılmalıdır. Araştırma için Google ve webmasterların ziyaret ettiği forumlara bakarak yorumlara bakarak fikir edinebilirsiniz. Ancak her okuduğunuz yoruma inanmamanızda fayda var. Çünkü bazı yorumlar firma ya da rakipleri tarafından yazılmış olabilmektedir.

  Firmanın referanslarına bakılmalıdır. Firmanın web sitesinde bulunan referanslarına, bu referansların önem derecesine ve yeterli sayıda olup olmadığına bakılması gerekir. Firma ile ilgili daha detaylı yorum almak için referansta bulunan bazı sitelerin webmasterına mail atarak hosting firmalarının teknik desteğinin yeterli ve hızlı olup olmadığının sorulması da fikir edinilmesi açısından yararlı olacaktır.

  Bir firmanın teknik desteğini test etmenin en iyi yolu e-posta atarak onları test etmektir. Firmaya e-posta atmak cevap süresi ve kalitesi bakımından fikir edinilmesine yardımcı olacaktır. Sitede cevabı yazıyor olsa bile e-postanızda teknik konular hakkında da sorular sorulabilir. E-postanın uzun tutulmasına özen gösterilmelidir. Bol bol soru sorulmalıdır. Cevaplarda her soruya itinayla cevap verilmiş mi yoksa geçiştirerek bir cevap mı gönderilmiş olduğu ölçülmelidir. Şayet telefon ya da msn desteği veriyorsalar, o yolları da deneyerek teknik destekleri test edilmelidir.

  Firmanın sipariş esnasında onaylattığı hizmet sözleşmesi mutlaka okunmalıdır. Hizmet sözleşmesindeki küçük maddeler içerisinde ilk bakışta görülemeyen maddeler olabilmektedir. Bu sözleşmeyi dikkatli bir şekilde okuyarak size sunulan özelliklerin hizmet sözleşmesine nasıl yansıtıldığını incelemeniz gerekir. Genelde sınırsız olarak belirtilen özelliklerin okuduğunuz sözleşmede sınırlandırıldığını görmeniz mümkündür. Eğer ki hizmet sözleşmesi yoksa, o firmadan hizmet satın alınmaması daha doğru bir karar olacaktır.

  Firma gerçekten bir şirket mi kontrol edilmelidir.

  Firmaya mail atılarak ticaret odasına kayıtlı olup olmadığını sorarak bu bilgileri talep etmek gerekir. Pek çok amatör firma web hosting işlerini henüz şirket olmadan yapmaktadır. Bu çeşit firmalar ortadan kaybolursa izlerini bulmak son derece zordur. Şirket olmuş firmalarda ise böyle bir sorunla asla karşılaşılmamaktadır.

  Firmanın ofis adresi ile telefon numarası bilgileri istenilmelidir.

  Eğer şüphe duyulduysa ve imkan varsa söyledikleri adrese giderek ya da telefonla irtibat kurarak bilgilerin doğruluğu kontrol edilmelidir.

  Firmalar arasında para iade garantisi veren firmalar tercih edilmelidir.

  Birçok firma memnun kalmayan müşterilerine belli gün süreli para iade garantisi sunar. Bu garantiyi sağlayan firmalardan hizmet alınması fikir değiştirme olanağı sağladığı için yararlı olmaktadır. Firma para iadesi yerine ücretsiz deneme hesabı sunmakta ve bu fırsatı değerlendirmek de önerilmektedir.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir