Hosting Giriş Paneli

18Kasım 2016
by admin

Hosting giriş panelleri bilmeyenler için işkenceden başka bir şey değildir. Kaliteweb hosting olarak bu yazımızda çeşitlik hosting panellerinin tarayıcı üzerinden giriş portlarını ve kısa yollarını yazacağız.

Directadmin hosting paneli: Directadmin hosting paneli, hosting panelleri içerisinde en basit kullanıma sahip olanıdır. Güvenlik ve sadelik açısından tam nota sahip olan directadmine tarayıcı üzerinden 2222 portu ile ulaşabilirsiniz. Örneğin; siteadi.com:2222 yada ip:2222 şeklinde ulaşmak mümkündür. Directadminde bayi hosting paneli ile hosting paneli aynı girişlere sahiptir. Bayi hosting panelinize de, normal hosting panelinize de aynı şekilde giriş yapabilirsiniz.

ImprimirCpanel hosting paneli: Cpanel hosting panelleri içerisinde en yaygın kullanılan hosting panelidir. Cpanel hosting paneline 2 farklı şekilde ulaşabilirsiniz. Cpanel hosting paneline kelime yada port ile giriş yapmak mümkün. Kelime olarak girileceğinde /cpanel port olarak giriş yapılacağında 2082 portu ile giriş yapabilirsiniz. Cpanel bayi hosting yani whm giriş paneline ise; 2086 portu ile giriş yapabilirsiniz. Örneğin; Hosting panelinize giriş yaparken siteadi.com/cpanel yada ip:2082 şeklinde giriş yapabilirsiniz. Bayi hosting panelinize giriş yaparken ise ip:2086 ile giriş yapabilirsiniz.

Plesk hosting paneli: Plesk panel genel olarak Windows hostinglerde kullanılmaktadır. Kullanımı çok yaygın olmasa da bir çok müşteri plesk paneli tercih etmektedir. Plesk panele giriş yaparken 8443 portu kullanılmaktadır. Örneğin: siteadi.com:8443 yada ip:8443 şeklinde giriş yapabilirsiniz.

MaestroPanel hosting paneli: Maestro panel Windows hosting panelidir. Maestro panele giriş yaparken 9715 portu kullanılmaktadır. Örneğin: ip: 9715 Not: Maestro panel portu firmalara göre değişiklik gösterebilmektedir.

CentOS Web Panel hosting paneli: CentOS Web Panel ücretsiz olduğundan dolayı genellikle bireysel sunucu müşterileri tercih etmektedir. CentOS Web Panel giriş portu 2030 dur. Örneğin: ip:2030

VestaCP hosting paneli: Linux tabanlı bir hosting kontrol panelidir. Ücretsiz olması nedeniyle genellikle bireysel sunucu müşterileri tarafından kullanılmasına yol açmaktadır. Vestacp hosting kontrol paneline 8083 portu ile ulaşabilirsiniz. Örneğin: ip:8083

Kaliteweb hosting kendi sunucularında yukarıda örneklerini verdiğimiz hosting kontrol panellerinden Cpanel, Directadmin ve Plesk paneli kullanmaktadır. Dileyen sunucu müşterilerimiz için diğer hosting kontrol panellerinin kurulumunuda yapmaktayız. Ancak önerimiz Cpanel, Directadmin ve Plesk panel olacaktır.

 

 

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir