Hosting Fiyatları

02Aralık 2016
by admin

Merhabalar, Kaliteweb hosting ailesi olarak bu yazımızda sizlere Hosting fiyatlarının neye göre belirlendiğine dair bir makale yazacağız. Hosting fiyatları ülkemizde firmalara göre çok değişkenlik göstermektedir. Hosting ücretlerinin firmalara göre değişiklik göstermesinin belirli başlı nedenleri bulunmakta.

windows_ve_linux_hosting_paketlerinde_indirimli_fiyatlar_limitsiz_ozellikler_543

Öncelikle hosting fiyatları hizmet kalitesi ile eşdeğerdir, tabi bu ucuz hizmetler kalitesiz hizmet anlamına gelmemektedir. Örnek vermek gerekirse firmamızda düşük bütçeli web siteleri için ucuz hosting hizmeti sağlanmaktadır. Firmalar hosting paketlerini genelde sunucularına göre ayırmaktadır. Biriysel hosting müşterileri ile kurumsal hosting müşterilerinin aynı sunucuda yer alması bir çok soruna neden olacaktır. Bu yüzden hosting paketlerine göre müşterileri ayırmak en mantıklı yoldur. Böylece bireysel hosting müşterileri diğer bireysel hosting müşterileri ile hizmet alırlar, Kurumsal hosting müşterileride diğer kurumsal hosting müşterileri ile hizmet alırlar. Böylelikle hosting hesaplarını kurumsal işlemler için kullananlar bireysel hosting müşterilerinden ayırılırlar.

Hosting fiyatları belirlenirken yukarıda yazdığımız örnek bir etkendir örneğin. Kurumsal hosting müşterilerinin bulunduğunu sunuculara bireysel hostingde açıldığı kadar çok hosting açılamaz ve buda hosting paketlerinin fiyatını elbette etkilecektir. Bunun dışında Kullanılacak disk boyutu ve aylık trafik fiyata etki yapmaktadır.

feature-pic-2Disk boyutu ve aylık trafiği fazla olan bir müşteri ile az olan bir müşterinin aynı meblayı ödemesi yanlış ve adaletsiz bir davranış olacaktır. Az kullanan ile çok kullanan arasında bir farklılık olmak zorundadır. Sunucu kaynaklarının kullanımı fiyat konusunda en büyük etkiyi göstermektedir.

Son olarak ise sunucu için kullanılan hat ve elektrik parası hosting ücretlerine etki etmektedir. Aldığınız hosting hizmeti direk bir veri merkezinden alınıyorsa firmanın 7/24 destek vermekten başka çaresi yoktur. Sunucularda oluşabilecek problemlere anlık müdehale yapılması gerekmektedir. Bu hosting müşterileri açısından da pozitif bir durumdur. 7/24 karşınızda bir muhattap bulmak yaşayacağınız sorunlara anında müdehale konusunda sizlere ekstra bir ayrıcalık katacaktır. Bir veri merkezi yerine veri merkezinden sunucu kiralayarak hizmet veren firmalardan hosting aldığınızda örneğin gece yaşadığınız bir problemde sunucu boyutlu bir problem ise hosting firmanızın veri merkezi ile iletişime geçerek sorunun çözülmesini isteyecektir, ardından sorun çözülünce veri merkezi hosting firmanızı ve hosting firmanızda sizi haberdar edecektir. Ancak kendi veri merkezine sahip bir firmadan hizmet aldığınızda aracılarla muhattap olmadan direk birinci kişi ile sorununuzu çözebileceksiniz.

Hosting hizmetlerinizi satın alırken muhakak kaliteweb web hosting gibi kendi veri merkezine sahip firmaları tercih ediniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir