Hosting Fiyatları ve Özellikleri

21Aralık 2016
by admin

Creative abstract global internet communication PC technology and web telecommunication business computer concept: macro view of group of color cubes with domain names on laptop or notebook keyboard with selective focus effect

Hosting satın almak istenildiğinde bilinçli bir kullanıcı her zaman fiyat ve özellik kıyaslaması yapmalıdır. Sadece fiyat kıyaslaması yapıldığında çoğu zaman hizmet tam verimi vermemekte ve yetersiz kalmaktadır. Ancak fiyatın yanı sıra özellik kıyaslaması yapıldığında ise her daim daha iyi bir hizmet alındığı ve müşteri memnuniyetinin üst düzey olduğu gözlemlenmiştir.

Satın almak istediğiniz hosting paketine karar vermeden önce web sitenizin neye ihtiyacı var onu bilmelisiniz. Örneğin web sitenizin alt yapısı ne olacak? Php, Asp, düz html vs. yapacağınız alt yapı tercihinden sonra web siteinizin 1 yıllık süreçte nerelere gelebileceğine karar vermeniz gerekmektedir. Eğer web sitenizin 1 yıl içinde +10 bin hit alacağını düşünüyorsanız hosting özelliklerini buna göre belirlemeli ve bu özelliklerdeki hosting paketlerini seçmelisiniz.

Web siteinizn özellik seçimine karar verdiniz ve  fiyat olarak bütçenize uyan paketide buldunuz şimdi hosting hizmetinizi satın almalımısınız? Tabi ki hayır öncelikle size şu soruyu sormak isteriz. En çok yapılan hata hossting seçimlerinde müşteriler sadece aylık trafik, disk alanı ve veri tabanı limitine bakmaktadır. Peki Cpu limiti, Alt Alan Adı limiti, Dns Yönetimi, veritabanı alt yapısı? Hosting hizmeti satın almak isteyen kişiler genelde bu özelliklere dikkat etmemektedir ve hizmeti aldıktan sonra problemler yaşamaktadırlar.

Hosting hizmetinizi satın almadan önce muhakak size sunulan tüm imkanı kontrol etmeli ve sonradan unuttuğunuz bir özellik için pişman olmamalısınız. Elbette hosting firmaları daha sonradan farklı paketlere geçmenize yada özellik eklemenize izin vermektedir. Kimi firma bunu ücretli, kimi firma ise ücretsiz olarak yapmaktadır. Ancak ikisininde bir ortak noktası vardır ki sizin için en önemlisi; Zaman kaybı. Kaybedeceğiniz zamanı web sitenize ayırarak daha iyi yerlere gelmeniz mümkündür.

Tabi herkes büyük siteler yapacak diye bir kaide bulunmamaktadır. Sadece basit bir html sayfası olan bir web site yapmak isteyenlerde olacaktır. Mail hizmetide kullanılmayacaksa, bu durumda hosting fiyatları ve özellikleri konusunu pekde araştırmaya gerek yoktur. Dosya boyutuna bakarak ucuz hosting paketlerinden bir tanesi seçilebilir.

Hosting hizmetlerinden hangisini seçeceğinize karar veremiyorsanız bizimle 7/24 irtibata geçerek size en uygun hosting paketini seçebilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir