Hosting Fiyatları

27Şubat 2017
by admin

Hosting web sitesi kurarken bize istediğimiz alanı sunar. Diğer bir adı ile barınma sistemidir. Hosting satın alırken dikkat etmemiz gereken birçok nokta vardır. Bunlar: işletim sistemi, trafik, veritabanı, web alanı, subdomain, email vb. Birçok özelliktir. Bütün bu özelliklerin iyi olmasını temenni ederken insanlar hosting fiyatlarının da mümkün olduğunca ucuz olmasını isterler. Bizde bu yazımızda hosting fiyatlarını sizin için araştırdık. Ama unutulmamalıdır ki fiyattan çok daha önemlisi verdiği hizmettir.

Hosting Paketleri

İnternet âleminde bir çok hosting paketi satan firma bulunmaktadır. İki şekilde satış bulunmaktadır. Bireysel firma ve kurumsal firma şeklindedir. Kurumsal firmaların hosting paketleri ortalama 50 $ ve 250$ arasında değişmektedir. Bireysel internet firmalarının seçtikleri ise 10$ ve 50$ arasında değişmektedir. Bireyselden alınan hosting daha çok bireysel internet sitesi kullanıcılarına uygundur. Eğer firma olarak bir web sitesi açacaksanız kurumsaldan alınan hosting paketi sizin için daha sağlıklı olacaktır. Hosting paketleri bir kereye mahsus alınıp ömür boyu kullanabileceğiniz bir sistem değildir. Bu durum müşterinin yararına olan bir durumdur. Çünkü sizin tarafınızda oluşacak bir problemde eğer hosting paketini uzun vadeli satın aldı iseniz geri ödeme vb. Gibi problemler ile karşılaşırsınız. Bu yüzden kısa süreli alımlar yapmak daha sağlıklıdır. Zaten çoğu hosting paketi 1 yılda bir yenilenmeye ihtiyaç duymaktadır. Eğer 2. Yıl ödemenizi yapmazsanız web sitenizin yayını durur ve mail gönderme yapamazsınız.

Hosting paketi alırken ucuz olması kullanıcıların dikkat ettiği hususlar arasındadır. Ancak ucuz alırken korsan hosting paketlerine denk gelebilirsiniz. O yüzden paket alırken kurumsal firmalarını tercih etmenizi gerektiren husus burada da kendini göstermektedir. Çünkü kurumsal firmalar bireysellere göre çok daha güvenilirdir. Kurumsal firmaların barındırdığı sunucular çok daha yüksek performansa sahip olması sebebi ile de daha çok tercih edilmektedir. Php hosting paketi php siteler, joomla, wordpress, opencart, prestashop Vbulleti ve forum siteleri için en uygun seçimdir. Basic bir site barındırırken yıllık paket 19,5 şeklindedir.

Basic paketinin içinde bulunanlar şöyledir: ücretsiz domain, limitsiz disk alanı, limitsiz trafik, limitsiz alt alan adı, limitsiz rumuz domain şeklindedir. Business içeriğinin basicten tek farkı 3 adet internet sitesi barındırmasıdır. Premium içeriği ise 10 adet internet sitesi bulundurur bünyesinde. Business yılık ücreti 39.95 iken premium paketinin yıllik ücreti 79.95 şeklindedir. Bu paketler gibi birçok pakete rastlayabilirsiniz internette. Yazımızda da bahsettiğimiz gibi önemli olan sizin için en uygununu seçmek, buna dikkat ettikten sonra en uygun fiyatlısını bulmaktır.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir