Hosting Firmaları

30Kasım 2016
by admin

hosting-1000x600
Hosting firmaları denilince aklınıza hangi firmalar geliyor? Türkiyede Hosting sektörünün oluşmaya başladığı yıllarda yani 2000 li yılların başlarında aklınıza sadece bir kaç firma gelebilirdi, çünkü hosting sektörü yeni yeni oluşuyordu ve hosting firma sayısı bir elin parmaklarını geçmezdi.

Ancak günümüzde baktığımızda küçük veya büyük çaplı yüzbinlerce hosting firması bulunmakta. Veri merkezlerinin artması ile birlikte sunucu fiyatları çok çok aşağılara düştü ve bir sunucu kiralayan hosting firması açar duruma geldi. Hosting firmalarının artması ile birlikte sektördeki rekabet anlayışıda çok değişti. Günümüzde aylık 1 TL ye bile hosting bulunabilir hale geldi.

Peki aylık 1 TL ye hosting almak ne kadar mantıklı? Şöyşe bir hesap yapalım sunucunun 150 TL ye kiralandığını düşünelim. Birde hosting kontrol panelinin bedelini ve ekstra 8 İP bedelini ekleyelim bu fiyata. ortalama 200 TL bir masraf yapıldığını var sayalım. Tabi Hosting firmasının kullandığı paneli vs. bu hesaba katmıyoruz. Aylık 1 TL ye satılan hosting paketi ile 200 TL sunucu masrafının çıkarılması için aynı sunucudan 200 adet hosting hesabının açılması gerekmekte. Peki firma karı ne olacak? sunucu başına 200 TL kar kazanılması gerektiğini hesaplarsak toplamda 400 adet hosting hesabı açılması gerekmekte.

ucretsiz-hosting-firmalariEvet 1 sunucudan 400 tane hosting hesabı açıldı ve firma kara geçmeye başladı Ancak 400 sitenin barındığı bir sunucu ne kadar süre ile bu kadar çok hosting hesabını kaldırabilecek. 150 TL ye aldığımız sunucunun max rami 8 veya 16 olacaktır. Yine yetmeyecektir ve sunucu bir yerden sonra yavaşlayacak ve hatta çökecektir. Böylece web siteleriniz için vermiş olduğunuz emekler çöpe gidecektir.

Hosting firması seçerken öncelikle sektörde ki geçmişine ve kendi veri merkezinden hizmet veren firmalara bakmanızı öneririz. kaliteweb web hosting sektöre 2000 li yılların başlarında yani Türkiyede Hosting sektörünün yeni yeni oluştuğu tarihlerde girmiş olup akabinde kendi veri merkezini kurarak İstanbul Mecidiyeköyde kendi veri merkezinden hizmet veren bir hosting firmasıdır. Hosting firmaları dahi sunucu hizmetlerini veri merkezlerinden alırken kaliteweb web hosting kendi bünyesinde barındırdığı veri merkezi ile hizmet vermektedir. Böylece hiç bir aracı ile muhattap olmadan müşterilerine hizmet verebilmektedir.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir