Hosting Firmaları

26Şubat 2017
by admin

Hosting Nedir?

Hazırlanmış olan web sitelerine sürekli olarak ulaşımın sağlanabilmesi için sürekli ve hızlı internet kapasitesine sahip sunucularda tutulması gerekmektedir. Kısacası hosting web siteleri için sunulmakta olan ve web sitelerinin içeriklerini barındırma hizmetine verilen isimdir. Yani bir web sitesi sahibi iseniz sitenize herkesin her an ulaşılabilmesini sağlayan sistemdir. Hosting olmadan bir web sitesinin internette ulaşılabilir olması yahut domain oluşturması mümkün değildir.


Hosting Firmaları

Hosting firmaları web sitelere bu içerik barındırma hizmetini sunan firmalardır. Bu konuda faaliyet gösteren yüzlerde firma bulunmaktadır. Hosting hizmeti çok masraflı ve yüksek fiyatlı değildir. Hatta ülkemizde ücretsiz olarak hosting hizmeti sunan firmalar dahi mevcuttur fakat sorun yaşamamak ve kaliteli bir hizmet almak adına özellikle web sitenizden para kazanmayı amaç ediniyorsanız kaliteli hosting firmalarına tercih etmenizi öneririz. Hosting firmalarının pek çoğunda almış olduğunuz web hosting hizmetine hediye olarak bir yıllık domain hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadırlar. Ücretsiz hosting firmaların pek çoğunda müşteri desteği bulunmamaktadır. Ücretsiz web hosting firmaları kullanıcılarına sınırlı trafik akışı sağlamaktadır. Bu şu anlama gelmektedir sitenizi belli bir kotanın üzerinde kullanıcı ziyaret edemez. Kar elde etmek reklam geliri kazanmak istediğiniz bir sitede sınırlı trafik akışı kazanacağınız paranın düşmesi anlamına gelmektedir. Ücretsiz hosting firmaları ile çalışmanız durumunda web sitenizin bir anda kapatılabilir. Ayrıca web sitelerinin yedeklemesini sık aralıklar ile almanız gerekir ki, ücretsiz firmalarda otomatik yedekleme hizmeti bulmak mümkün değildir.

  • Kaliteli Hosting Firmalarında Bulunması Gereken Özellikler
  • Unutulmamalıdır ki kaliteli hiçbir firmada hizmetler ücretsiz olmaz. Web hosting hizmeti de buna dahildir…
  • Kaliteli hizmet sunan hosting firmalarının tamamında Yer sağlayıcı belgesi bulunmaktadır. Bu belge hosting hizmetinde bu firmanın profosyonel olduğunu gösteren en büyük kanıttır.
  • Para iade garantisi veririler. Kaliteli hosting firmaların pek çoğu para iade garantisi sunar, yapmış oldukları işten emin olmak böyle bir şey olsa gerek.
  • Türkçe hizmet
  • Yasal hizmet sunan firmalar Türkiye Ticaret odasına kayıtlıdır. Bu firmalardan hizmet almak her zaman için daha güvenilirdir.
  • Yeni bir firma ile çalışmaya başlamadan önce firmalarından kısa bir süreliğine deneme hizmeti talep edebilirsiniz. Kaliteli hizmet veren firmaların pek çoğu ilk 1 ay deneme paketi sunmaktadır.
  • Bu firmalarda 7-24 müşteri desteği bulmak mümkündür.
  • Kaliteli hosting firmalarında geniş bir tema arşivi, özel tasarım seçenekleri mevcuttur.
blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir