Hosting Firmaları

27Aralık 2016
by admin

Hosting sektörünün gelişmesi ile birlikte bir çok yeni hosting firması açıldı ve hosting sektörü yıllar öncesine göre büyük bir pazar haline geldi. Veri merkezlerinin sunucu fiyatlarını düşürmesi ile birlikte sunucu kiralayıp bu sunucu üzerinden hosting satışı yapmak çok basit bir iş oldu.

Hosting firmaları, hosting satış işlemini için bir sunucu hazırlaması ortalama 1 yada 2 saat almaktadır. 1-2 saatte hazırlanan bir sunucu ile hosting satışı yapabilmekte ve üstelik sunucu özelliklerine ve sunucu konfigrasyonuna göre bu çok düşük bir ücrete yapılabilmekte. Hal böylece olunca hosting firmaları diğer firmalarla rekabet edebilmek için farklı yöntemler kullanmaya başladı.

Hosting firmaları birbirleri ile rekabet edebilmek için fiyat kırmaya başladı. Özellikle sektöre yeni giren firmalar bu yöntem ile bir çok müşteriyi kendilerine çekmeyi başardılar ancak fiyat kırma politikası beklendiği gibi oldu ve bu firmaların büyük çoğunluğu sektörde tutunamayarak kapandı. Olan ise maalesef hosting müşterilerine oldu. Çoğu firma sunucu masraflarını çıkaramadığı için sunucularını kapatarak müşterilerini ortada bıraktı ve çoğu müşteri yedeklerini dahi kurtaramadığı için web siteleri ciddi zararlar aldı.

Hosting firmaları konusunda bilinçlenen müşteriler artık farklı etkenlere bakmaya başladı. Bunlardan en önemlisi ise köklü firmalarla çalışmak ve 7/24 kesintisiz destek verebilen firmalar oldu. Hosting firmaları günümüzde müşteriyi elinde tutmak için kesintisiz destek vermek zorunda olduğunun bilincine vardı. Hosting sektörüne Türkiye´de ilk giren firmalar her zaman bunun bilincindeydi ancak sektöre yeni giren firmalar çeşitli yollar deneyerek destek olayını göz ardı ettiler ve kendileri için kötü, hosting müşterileri için ise iyi bir hareket yapmış oldular. Böylece sektöre yeni giren hosting firmaları sektöre tutunamasada hosting müşterileri artık önemli olanın destek kalitesi olduğunun bilincine vardı.

Sizde hosting sektöründe kaliteli ve köklü firmalar ile çalışmak istiyorsanız öncelikli tercihinizi kendi veri merkezine sahip ve sektörde yıllanmış firmalardan yana kullanın. Böylece kesintisiz hizmeti tam anlamıyla tadabilir ve 7/24 aldığınız destek ile sorunlarınıza anında çözümler bulabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir