Hosting Bayiliği

17Kasım 2016
by admin

reseller_hostingKaliteweb hosting olarak bu yazımızda sizlere genel olarak web tasarımla uğraşanların veya çok fazla sitesi olanların kullandığı ve size maliyet açısından kolaylık tanıyacak bir sistemden bahsedeceğiz.

Hizmetimizin adı hosting bayiliği ya da bayi hosting diyebiliriz. hosting bayiliği birden fazla hostingi bir arada yönetmenizi sağlayan bir sistemdir. Hosting bayiliği satın aldığınızda size bayi paneli verilir ve bu panel üzerinden istediğiniz kadar hosting hesabı oluşturabilirsiniz. Tabi almış olduğunuz bayiliğin izin verdiği kadar. Kendi bayi hosting paketlerimizden birinden örnek vermek gerekirse;  “Linux Bayi 15000” paketimizi aldığınızda 50 adet hosting hesabı açabilmektesiniz ve her hosting için ayrı ayrı ödeme yapmanıza gerek kalmamakta.

hosting bayiliği yukarıda da belirttiğimiz gibi genel olarak web tasarım ile uğraşanlar tarafından tercih edilmekte. Genel olarak web tasarım işi yapanlar müşterilerine bayileri üzerinden hizmet vermektedir ve yaşanan problemleri kendileri çözmektedir. Bu nedenle bayi hosting her zaman daha hızlı işlem yaptırmaktadır.

Bayi hosting hizmetinin bir kolaylığı da hosting bilgilerini öğrenme özelliğidir. İstediğiniz hosting paketini oluşturabildiğiniz için kolaylıkla hosting bilgilerini görebilir ve istediğiniz zaman değişiklik yapabilirsiniz. Böylece hosting hesabı müşterinize yetmediği durumlarda hosting firması ile iletişime geçerek yeniden hosting yükseltme ücreti ödemenize gerek kalmayacaktır ve kendi bayi panelinizden istediğiniz hosting özelliklerini yükseltebileceksiniz. Buda sizi ekstra bir masraftan kurtaracaktır. Aynı şekilde istediğiniz hosting paketlerinin özelliklerini de düşürebileceksiniz.

Name server problemine son! Genelde bayi hosting hizmeti alan müşteriler kendi özel name sever adreslerini kullanmak isterler. Örneğin ns1.siteadi.com ns2.siteadi.com şeklinde. Çoğu firma buna izin vermese bile kaliteweb hosting özel name server kullanımına da izin vermektedir ve istediğiniz gibi name server ayarlaması yapabilmektesiniz.

Not: Domain hizmetleriniz farklı firmadaysa firmanın domaine name server oluşturmaya izin verip vermediğini de kontrol etmelisiniz. Firmamız hem hosting hemde domain üzerinden name server oluşturmaya izin vermektedir. Kullanmış olduğunuz firma özel name server kullanımına izin vermiyorsa domainlerinizi firmamıza transfer edebilirsiniz.

Soru, görüş ve önerileriniz için 7/24 Telefon & ticket & mail üzerinden bizimle iletişime geçebilir ve kafanıza takılan soruları sorabilirsiniz.

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir