Hızlı Bir Web Sitesinde Doğru Hosting Tercihi

03Mart 2017
by admin

Hosting, kelime anlamı olarak barındırma anlamına gelmektedir. Web hosting ise web sayfalarının, sürekli çalışmakta olan yüksek internet hızına sahip olan bilgisayarda barınmasıdır. Bu bilgisayarlar da daha hızlı ve kesintisiz olarak hizmet verebilmesi için yğksek teknoloji ile üretilmiş olan data merkezlerinde barındırılmaktadırlar.

Hosting seçiminde Kaliteweb Hosting

Hosting seçimi domain seçimi kadar önemlidir. Her firma müşterileri için değişik seçenekler sunmaktadır. Ancak bu sunulan seçeneklerin cazibesine kapılarak yapılan tercihler bazı mağduriyetlere sebebiyet verebilmektedir. Bu yüzden kaliteli ve güvenilir olan Kaliteweb hosting almanız sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Hosting seçiminde dikkat edilmesi gereken bir takım hususlar bulunmaktadır. Bunlar; işletim sistemi, web alanı, subdomain, veritabanı, e-mail ve trafiktir.

Hostingler kullanılacak olan platformlara göre farklılık göstermektedir ve Windows ile Linux diye ikiye ayrılır. Bu iki hosting platformundan birisi seçilirken sitenizin yazılacağı kodlama dilini dikkate almalısınız. Web sitesi .ASP veya .ASPX olarak yazıldıysa Windows hosting seçilmelidir. PHP olarak yazıldıysa da Linux hosting seçilmelidir. .HTML uzantısına sahipse hem Windows hem de Linux desteklemektedir.

Siteniz için önemli noktalardan birisi de trafiktir. Trafik sitenize aynı anda girebilecek olan kişi sayısını ifade eder. Sitenin içeriği ne kadar fazla olursa trafiği de aynı oranda artacaktır. Sitenizin aylık olarak çekebileceği trafiği tahmin etmeli ve hostinginizi buna göre seçmelisiniz. Aksi halde trafik kotanızın üzerinde bir trafik sitenize gelirse sitenize erişim o ay için engellenebilir.

Subdomain, ana domainin altında oluşturulabilen domaine verilen isimdir. Hosting paketi seçerken yapacağınız proje kapsamında eğer subdomaine fazla sayıda ihtiyacınız varsa bunu dikkate alarak seçiminizi gerçekleştirmeniz gereklidir.

E-mail kullanım konusu da bir çok web sitesi kullanıcısı için önemli bir konudur. Alınacak olan hosting paketi içinde kaç tane mail adresi açılabildiğine dikkat edilmelidir.

Hosting seçimi azımsanmayacak bir konudur. Sağlam bir temel üzerine oluşturulmamış olan web siteleri, ileride sahiplerine pek çok sıkıntı çıkarabilir bu da yapılmakta olan işin olumsuz olarak etkilenmesini sağlar. Ayrıca oluşan sıkıntıların yanı sıra web sitesi sahibi gereksiz harcamaların da kurbanı olur. Bu sebeplerden dolayı da web sitesi yazılımından içeriğine, hostinginden alan adına kadar itina ile seçilmelidir. Bu da işinin hakkını veren, tanınan kaliteli hizmet veren bir firma olan Kaliteweb ile gerçekleştirilebilir. Kaliteweb hosting ile kaliteli hizmeti çok uygun fiyatlara alabilme imkanına sahipsiniz.

blog , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir