Hangi Hosting Türüne İhtiyacınız Var?

27Ocak 2019
by Beraat DÜLGAR

Günümüzde pek çok hosting seçeneği mevcut. Bedava (Free) Hosting, Paylaşımlı (Shared) Hosting, Özel (Dedicated) Hosting gibi. İçerikleri farklı olsada aynı amaca hizmet eder bu paketler. Sitenizi barındırırlar ve insanların ulaşmasını sağlarlar.

Bu paketleri daha detaylı inceleyelim.

Bedava (Free) Hosting

Ücretsiz bir web barındırma hizmeti gerçekten kulağa harika geliyor. Arkadaşlarınız ve ailenizle web sitenizi paylaşmak için eşsiz bir seçenektir. Ancak Güvenlik önlemleri yoktur ve teknik destek verilmez bu pakette. Dediğimiz gibi tek avantajı bedava olması. Ama önceliğiniz güvenlik, güveninirlik ve profesyonellik ise bu paket sizin ihtiyacınızı karşılamayacaktır.

Paylaşımlı (Shared) Hosting

Adından da anlaşılacağı gibi, bir web sunucusundaki alanı diğer kullanıcılarla paylaştığınız pakettir. Bu paket küçük işletmeler, blog ve kişisel kullanıcılar için uygundur. E-ticaret ve haber siteleri için önerilmez.

Özel (Dedicated) Hosting

İşletmenize artık normal sunucu kaynakları yetmiyorsa artık özel sunuculara geçmeniz gerekiyor demektir. Özellikle E-ticaret sistemleri için elverişli bir pakettir. Ama bu paketin kullanımı için sunucu yönetimi hakkında bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Peki Hangi Hosting Paketi?

Web Hosting Paketlerimizi size açıklamaya çalıştık. Sonuca gelecek olursak; eğer sadece deneme amaçlı bir site kurmak istiyorsanız bedava hosting hizmetini deneyebilirsiniz. Daha profesyonel ve orta çaplı bir firmaysanız paylaşımlı sunucuları tavsiye ederiz. Ama gözünüz yükseklerdeyse ve muhteşem performans arıyorsanız özel sunucu hizmetleri sizin için daha iyi bir tercih olacaktır.

blog , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir