GMAİL İLE WEB MAİLLERİNİZİ OKUMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

18Ocak 2017
by admin

GMAİL İLE WEB MAİLLERİNİZİ OKUMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

İnternet kullanımının artmasıyla birlikte internette yer alan web site sayısı da gün geçtikçe artmakta. Şöyle ki bir yılda açılan ortalama web site sayısı iki yüz milyonun üzerinde. Web site sahipleri açtıkları siteler için ise bir iletişim formu bir mail adresi açmayı zorunlu görüyorlar. Diğer taraftan ise bu mailleri hosting sağlayıcılarının kullanıcılara sunduğu ara yüzden görüntüledikleri gibi diğer servis sağlayıcıları sayesinde de görüntüleyebilmekteler.

Web maillerinizi gmail üzerinden de gönderme olanağına sahipsiniz. Bunun yapmanız gereken bir iki ayar var. Bu ayarlar sayesinde web maillerinizi artık gmail üzerinden eşzamanlı olarak görüntüleyebilirsiniz.

Bunun için yapmanız gerekenler;

 1. Gmail servis sağlayıcınızda oturum açınız. Daha sonra sağ üst kısımda yer alan çarka tıklayarak Ayarlar sekmesine geçiş yapınız.
 2. Buradan Hesaplar ve İçe Aktarma seçeneğine tıklayınız. Ardından ara yüzde açılan Postaları Şu Adresten Gönder başlığı yanında yer alan Sahip Olduğunuz Başka Bir Mail Adresi Ekleyiniz seçeneğine tıklayınız.

Bu bölümde karşımıza çıkan Ad ve E-Posta Adresi kısımlarını web mail bilgilerinizi girerek                  doldurunuz.  Burada yer alan Takma Ad Olarak Davran kutucuğu işaretlenmemelidir. Ardından Sonraki Adıma geçiş yapınız.

 1. Gmail bu adımdan sonra sizden Smtp bilgilerinizi girmenizi isteyecektir. O alanları da doğru bir biçimde doldurunuz.
  SMTP Sunucusu : Aksi belirtilmedikçe siteisminiz.com  şeklindedir.
  Kullanıcı Adı : mailadresiniz@siteisminiz.com (Almış olduğunuz e-posta adresinizin tamamını yazmalısınız)
  Şifre : Panelinizden e-posta adresinize tanımlamış olduğunuz şifre
  Bağlantı Noktası : Bu kısımda hostinginizin size vermiş olduğu bir bağlantı noktası vardır. Onu girmelisiniz.
  Altta yer alan Güvenli olmayan bağlantı seçilmelidir.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra mail adresinize bir onay maili gelecektir. Buradan Doğrula butonuna tıklayarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Ardından da sitenize ait mail adresiyle gmail üzerinden maillerinizi gönderebilirsiniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir