Ghost Recon Wildlands Yeni Yüzüyle Karşınızda.

13Mart 2017
by admin

Tom Clancy

Ghost Recon: Wildlands oyunu da dahil olmakla birlikte Tom Clancy, yazdığı romanlar sayesinde oyun dünyasına çokça oyun sürmüştür. Tom Clancy imzasına sahip tüm oyunlar, taktiksel oynanışa, gizliliğe ve aksiyona sahip. Ghost Recon serisiyle hem geleceğe hem geçmişe değinen Tom Clancy Ubisoft’unda adını yaymasında büyük rol oynamıştır.

Ghost Recon: Wildlands

Ghost Recon: Wildlands, oyun piyasasında artık gelişen yeni taktiklerden dolayı piyasada tutunabilmesi için farklı şekilde karşımıza çıkıyor. Ubisoft, Ghost Recon serisini karşımıza açık dünya oyunu olarak çıkardı. Oyun, bizleri; Meksika’ lı uyuşturucu karteli Santa Blanca’ nın sonunu getirmemiz için görevlendiriyor.

Artık Bolivya’yı bir narko-devlet haline getirmiş olan Santa Blanca kartelini çökertmek için ekip arkadaşlarımızla birlikte operasyonlar yapıyoruz. Dünyada ki en büyük uyuşturucu üreticisi haline gelen Santa Blanca’yı devirebilmek için özgürce hareket edebiliyor, açık dünyada istediğimiz şekilde operasyonlar yapıp dilediğimiz kartel üyelerini özgürce öldürebiliyoruz. Amerikan Hükümeti adına gayri resmi yollar ile çıktığımız bu operasyonda arkamızda CIA, DEA, JSOC gibi özel birimler de bulunuyor.

Dev Harita

Oyunun en çok dikkat çektiği noktalardan birisi de haritasının devasa olması. Bolivya’nın tüm doğasını eşsiz bir biçimde kodlamış yapımcılar. Çiçekler, dağlar, çimenler… her şey çok ama çok yapılmış. Oyun ilk açıldığında bile görüntüsüyle oyuncuları büyülemeyi başarıyor.

Oyunun grafikleri gibi oynanışı da çok mükemmel halde. TPS mantığıyla bizleri karşılayan Ghost Recon: Wildlands, nişan alırken ve ateş ederken otomatik olarak FPS bakış açısına geçiyor.

Silahlar ve mermiler harika bir biçimde gösteriliyor. Tamamen gerçekçi bir biçimde silahlar işliyor. Mermilerin yer çekiminden bile etkileniyor oluşu oyunu çok daha gerçekçi hale getiriyor. Ateş ederken mesafeye göre merminin ne zaman yere düşeceğini de hesaplamanız gerek.

Haritanın devasa olmasından ötürü oyun içerisinde ulaşıma dair her şey mevcut. Uçaklar, jipler, botlar, otomobiller vs. her türlü araç karşımıza çıkabiliyor. Görev sistemleri de tamamen oyuncuya göre bırakılmış. Hangi işi ne zaman yapacağınızı siz belirliyorsunuz. Yalnızca bazı görevleri yapabilmek için haritada gösterilen bazı istihbaratları toplamanız gerekmekte.

Yetenek Sistemi

Oyunda bazı yetenek puanları ve ekstra kaynaklar ile karakterinizin yeteneklerini geliştirebiliyorsunuz. Örneğin nişan alma performansı ya da ekip arkadaşlarınızın etkisi gibi. Yetenek puanı toplamak biraz kolay ancak ekstra kaynaklar için daha çok çabalamanız gerekmektedir.

Karakterinizin giysisini, renklerini ve ekipmanlarını da kendi tercihlerinize göre değiştirebilme imkanınız bulunmakta. Kısaca, açık dünya ve savaş oyunlarını seven herkesin zevkle oynayacağı bir oyun.

blog , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir