En Uygun Hosting

16Aralık 2016
by admin

Merhabalar, Bu yazımızda pek dikkat edilmeyen bir konuya değineceğiz. Bir çok kişi hosting hizmeti satın alırken kendisi için en uygun hosting seçine dikkat etmez ve paket özelliklerine ve fiyatına bakarak rastgele bir hosting paketi seçerek sipariş verir. Oysa bu yapılan en büyük hatadır. Kullanım amacınıza en uygun hosting paketini seçmek size uzun vadede yarar sağlayacak bir adım olacaktır.

Hosting hizmetinizi satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar vardır. Öncelikle Ne amaçla bir hosting hizmeti satın alacaksınız? Bir blog sitesi mi açacaksınız? Moda sitesi mi? Yada iş yerinize ait bir web sitesi mi açacaksınız? Bu konuda eminseniz hosting özelliklerine geçebiliriz.

Açacağınız web sitesini önümüzdeki 1 yıl boyunca dosya boyutu kaç GB olur? Web sitenize sürekli güncel konular girecek misiniz? Girdiğiniz konularda ne kadar görsellik kullanacaksınız? Kullandığınız her görsel (Video, Resim vs.) Hosting hesabınızda belirli bir alan kaplayacaktır. Zamanla onlarca GB boyuta ulaşacak bu görseller ile satın almış olduğunuz hosting hesabı 1 yıl idare edebilir mi? Eğer düşük dosya boyutuna sahip bir hosting hesabı satın alırsanız tabi ki sorunun cevabı hayır!

Peki ya aylık trafiğiniz? Web sitenizde barınan her görsel aylık trafiğinize maalesef zarardır. Kullanıcılar web sitenize girip bir konu okumaya başladığında hosting hesabınızdan veri çekmeye başlar. Bu veriler ise aylık trafiğinizden harcanmaktadır. Yani Ne kadar çok görsel kullanırsanız aylık trafiğiniz o kadar hızlı tükenecektir. Aylık ortalama ne kadar ziyaretçiniz olacağını hesapladınız mı hiç? Aylık trafiğiniz size yetmeyecekse aldığınız hosting paketi yine işinize yaramayacaktır.

Web siteniz için en uygun hosting hizmetini seçmek hem bütçeniz için hemde web siteniz için daha uygun olacaktır. Tabi makalemizde sadece disk boyutu ve aylık trafiği baz aldık. Ancak mail, veritabanı, subdomain gibi onlarca örnek verebiliriz. En basitinden saatlik mail gönderim limitine kadar onlarca hatta yüzlerce örnek vermek mümkündür bu konuda. Hosting hizmetlerinizi satın alırken muhakak kendinize en uygun olan paketi seçmeye özen gösteriniz.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir