En İyi Android Klavyeleri

28Aralık 2018
by Beraat DÜLGAR

Eğer en iyisi doğal olandır kalıbında bir insansanız muhtemelen cep telefonununuzun size verdiği özellikleri değiştirmezsiniz. Bu kötü bir fikir değil. Çünkü bunun için ekstra çaba, zaman hatta para harcamanız gerekebilir. Ama araştırmacı bir ruha sahipseniz cep telefonunuzun kalıplarından çıkabilirsiniz. Biz bu makalemizde Android’in değişik klavye kombinasyonlarından bahsedeceğiz.

Android telefonlarının doğal klavyesi de çok işlevseldir. Ama her zaman en iyisi olup olmadığına dair şüpheler uyandırabilir. Şimdi değişik klavye çeşitlerini beraber inceleyelim.

Swiftkey

Swiftkey sanal bir düşünce yapısına benziyor. Özellikle otomatik düzelteme ve bir sonraki kelimeyi tahmin etme gibi harika özellikleri bulunuyor. Peki bu tahminleri nasıl bu kadar rahat yapıyor? SMS, E-Mail, Facebook (erişime izin verirseniz) tarayarak sizin için anahtar kelimeleri bulup mükemmel sonuçlar ortaya çıkarır.

Swiftkey sahip olmak için 3.99 $ ödeme yapmanız gerekmektedir. Ancak deneme yapmak için ücretsiz bir sürümü de mevcuttur. Bilgilerinizi saklayan ve güncelleyen bir Cloud Hesabı ile sizlere bu klavye sunulur.

Thumb Keyboard

Eğer deneyimli bir kullanıcıysanız ve mükemmel bir düzen arıyorsanız Thumb Keyboard 2.5 $ karşılığında satın alabilirsiniz, isterseniz de 15 dakika boyunca ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Klavye ekranın her iki tarafına bölünmüş şekilde gelir. Özellikle tablet kullanıcıları için inanılmaz bir kolaylık sağlar. Ayrıca ekranın boş olduğu bir seçenek de sunar. Bu sayede tableti hem tutup hem de yazı yazabilirsiniz.

TouchPal Keyboard

TouchPal Keyboard yukarıda bahsedilen klavyeleri özelliklerin çoğunu sunmakla beraber hiçbirinde mükemmel değildir. Bu klavyenin en dikkat çekici özelliği ücretsiz olmasıdır.

Google Keyboard

Tıpkı TouchPal Keyboard gibi ücretsizdir. Ve bazı akıllı telefonlarda, özellikle Samsung, standart olarak bulunur. 3 kelime tahmini vardır. Hem telefona hem tablete uyumludur. Ancak bölünmüş klavyelere sahip değildir.

blog , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir