En Çok Kullanılan 10 adet WordPress Eklentisi

24Ocak 2017
by admin

Bu yazımızda siz güzel WordPress web hosting kullanıcılarına internet genelinde en sık kullanılan 10 WordPress eklentisini tanıtacağız; Çoğu wordpress kullanıcısı hangi seo eklentilerini kullanmalıyım? Bloğumun performansını artırmak için hangi eklentileri kurmalıyım? Bloğumda kaç çeşit yada adet eklenti kullanmalıyım tarzındaki sorularla işin içinden çıkamaz duruma gelebilir. Bu makale aynı zamanda size bir kılavuz niteliğinde olacaktır.
1- Yoast Seo Plugin
Birçok wordpress eklentisinde karşılaşabileceğiniz duplicate description veya duplicate title sorunlarına çok ideal çözümler sunarak gelişmiş özellikleri sayesinde kusursuz bir SEO ayarı yapabileceğiniz bir eklentidir. Tavsiyemizdir ?

 

2- All In One Seo

En çok kullanılan ve bilinen wordpress SEO eklentisi, bu eklenti ile konuların, sayfaların, etiketlerin title ve meta taglarını kontrol edebilir istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Bu eklenti kurulduğu zaman konu eklerken konular ile alakalı title ve meta tag girmeniz için yeni bir bölüm oluşturur. Bu eklentiyi her bloğa kurmanızı tavsiye ederim.

 

3- Broken Link Checker

Sitenizde bulunan linklerin tümünün ha
len çalışıp çalışmadığını kontrol eder ve eğer varsa bozuk linkleri size haber verir.

 

 

4- Wordfence Security


Wordfence security ek
lentisi server tarafında da dosya taraması yapabilen bir eklenti olmakla birlikte 1 milyondan fazla indirilme sayısıyla oldukça popüler bir eklentidir. Eklentinin ücretli versiyonu da bulunmaktadır.

 

5- W3 Total Cache


W3 total cache eklentisi en iyi ve en güvenilir cache eklentilerinden birisidir. birçok cache özelliği sayesinde websitenizin hızını artırdığı gibi, server yükünü de hafifletmektedir. W3 total cache eklentisi, html , css ve js sıkıştırma özelliği ile %80 oranında bandwidth tasarrufu sağlamaktadır. Birçok blogger ve web hosting tarafından önerilen b
ir eklentidir. W3 total cache kurulumu ve ayarları ile ilgili olarak W3 total cache wordpress eklentisi kurulumu ve ayarları konulu makaleme göz atabilirsiniz.
6- Wp Super Cache

Bu eklentisi WordPress‘in dinamik yapısını statik bir HTML sayfasına çeviriyor. Kullanıcı siteye girdiğinde HTML sayfasını göstererek hem daha hızlı açılmasını hem de hosting sunucuyu verimli kullanmayı sağlıyor.

 

7- WordPress Database Optimizasyon Eklentileri

Bir yayını veya sayfayı yayınladığınızda, bir yorumu çöpe attığınızda veya daha önce kullandığınız sonra sildiğiniz eklentiler database üzerinde kalıntılar bırakmakta ve bu kalıntılar da database boyutunu arttırmaktadır. Zamanla bu veriler, performansınızı etkileyebilecek kadar veritabanınızı büyütebilmektedir. Bu kalıntıları temizlemek için WordPress Database Optimizasyon eklentilerini kullanabilirsiniz.
8- Optinmonster


Optinmonster en popüler ve en fazla kullanıcısı olan email abonelik sistemlerinden birisidir. Websitenize gelen ziyaretçilerinizin email listenize abone olmasına ve sitenizin hitinin artmasına oldukça faydası olan bir eklentidir. Optinmonster ile popup açtırabilir, sitenizin herhangi bir kısmında email formunu görüntüleyebilirsiniz.

 

9- Thrive Leads

Thrive Leads  wordpress eklentisi optinmonster gibi popüler ve yaygın bir eklentidir. Thrive leads eklentisinin en büyük özelliği ise dosya indirmelerinde kullanıcılardan mail adreslerini girmelerini zorunlu hale getirip, mail listesi oluşturabilmenizi sağlamaktadır.

 

 

10- Newsletter WordPress Email Abonelik Eklentisi

Email pazarlama konusunda popüler eklentilerden biri olan Newsletter eklentisi görsel editör desteği sayesinde kolayca kayıt formu oluşturabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir