E-Ticarette Opencart Dönemi

22Şubat 2017
by admin

E-ticaret sitesi üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin ilk olarak bir domain alması gerekir (Domain: internette yer almak için elde edilmesi gereken kimliktir, domain olmadan siteye ziyaretçiler tarafından ulaşılamaz). Daha sonra da alınan bu domaini barındırmak için bir hosting almak gerekir. bu aşamalardan sonra hosting üzerine kurulacak bir ticaret yazılımı ile ürün listeleyip rapor alabilirsiniz. Müşterilere ulaşımda kullanılacak olan elektronik ticaret yazılımı sitenin devamlılığı için gerekli olduğundan Opencart bu konuda işletmelere kaliteli çözümler ortaya koymaktadır. Piyasaya yeni giren bir işletme için ücretli olan elektronik ticaret yazılımları mali bakımdan işletmeyi zorlayabileceği için Opencart ile bu ihtiyacı karşılamak mümkündür.

Opencart Nedir ve Ne İşe Yarar?

  Opencart, PHP tabanlı internette ticaret yapmaya imkan sağlayan açık kaynak kodlu bir ticaret yazılımdır. Bu ticaret yazılımı e- ticarette en çok kullanılan yazılımlardan bir tanesidir. Bu yazılım, internet üzerinden ticaret yapmak isteyen hem büyük hem de küçük ölçekli firmalar tarafından kullanılabilir, nitekim kullanılmaktadır. Şu an internetteki birçok şirket Opencart altyapısına sahiptir. Kullanımının kolay olması, geliştirilebilir ve değiştirilebilir olması Opencart’ın tercih edilme nedenleri arasındadır.
  Opencart internet üzerinden ürün satmaya yarar. Opencart yazılımı ile kod bilgisi olmasa bile her hangi biri kendi internet sitesini oluşturabilir. Arayüz ve tema çeşitliliği ile herkese uygun tasarımlı bir web sitesi oluşturularak profesyonel işletme görünümü kazanılabilir. Sayısız ürün girilip kategori oluşturulabilir. Aynı zamanda birçok para birimi altında ürünler satılabilir. Çok sayıda dil seçeneği bulunmaktadır ve Opencart’ın sunduğu standart destek dışında imkân verdiği ölçüde kendiniz de Opencart yazılıma müdahalede bulunarak fazladan birçok değişiklik yapabilirsiniz. Yaptıklarınızın bir raporunu alabilme imkânınız da bulunmaktadır.
  Opencart kullanılarak sitenin tüm lazım olan SEO ayarları yapılabilir, kargoların takibi yapılabilir, ürün ticaretini kontrol edebilir ve daha pek çok hizmeti tek bir ticari yazılımla elde edebilirsiniz. 

Web Hosting ve Opencart Hosting Nedir?
 
  Web hostingi şöyle açıklamak mümkündür: geliştirilen web sitesinin sayfalarını yüklemek için belli bir alana ihtiyaç vardır ve web sitenin çalışması için yapılandırılmış sunucularda sizin için ayrılan alana hosting denir. Hosting işlemi bir web sitesinde yayınlanması istenen resim, doküman ve sayfaların internette gezinenler tarafından ulaşılabilecek bir bilgisayarda tutulmasıdır. Bu verilerin tutulduğu bilgisayara web sunucu (server) ve bu verileri saklama- yayınlama işlemine de web hosting denmektedir.
  Opencart hosting ise Opencart uyumlu olan bir hosting çeşididir.
blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir