E Ticaret İle Nasıl Kazanılır?

16Kasım 2016
by admin

ecommerce-e1415889957541Merhaba,

Kaliteweb hosting ailesi olarak bu yazımızda sizlere e ticaret ile nasıl kazanç sağlayacağınızı ve e ticaret sitenizi nasıl geliştireceğinizi anlatacağız.

E ticarete girmeye karar verdiniz ve kendinize bir e ticaret sitesi hazırladınız, ürünlerinizi eklediniz ve satış yapmaya başladınız. Her şey çok güzel gidiyor ancak istediğiniz gelire henüz ulaşamadınız. Bunun birkaç nedeni olabilmekte en önemli nedeni ise yeterli optimizasyonların yapılmamış olmasıdır.

E ticarete giriş yaptığınızda sattığınız ürünler çok önemlidir. Farklı bir iş yapıyorsanız ve satılmayanı satıyorsanız müşteriler sitenizin tasarımına bakmadan alışveriş yapacaktır ancak sadece gördüğü ürünü alacaktır. Peki ya görmediği ürünler ne olacak? E ticaret sitelerinde bu çok önemlidir, müşterilerin her ürüne kolaylıkla ulaşabilmesi lazımdır ki birden fazla ürün sipariş etsin. Makalenin devamında maddeler halinde satış arttırma yollarını anlatacağız.

Kategorilendirme: Kategorilendirme çok önemli bir husustur e ticarette. Kategorilerinizi doğru ayarlamanız size ekstra satışlar yaptıracaktır. Müşterileriniz x ürününü alacaktır e ticaret sitenize girmiştir ve x ürünün olduğu kategorileri görmek ister. İlgili kategoriye girdiğinde x ürünü dışında farklı bir ürün görürse farklı bir e ticaret sitesine girme isteği doğacaktır.

e-ticaret-siteniz-nasil-daha-fazla-kazanir-1024x682

Ürün Başlığı ve Açıklaması: Müşterileriniz alacağı ürünleri merak ederler araştırırlar. Bu araştırmayı yapmak için başka sitelere girme zorunluluğunda bırakmayın müşterilerinizi. Ürün başlığınız ve açıklamanız yeterli seviyede olsun ve müşteriniz istediği ürünün tüm detaylarını ürün açıklamasında bulabilsin.

Ürün Fotoğrafları:  Ürün fotoğrafları düzgün çekilmemiş ve düşük çözünürlükteki sitelerden alışveriş yapar mıydınız? Hayır, hiç birimiz yapmazdık. Müşterileriniz ürünün görünüşü hakkında bilgi sahibi olmak isteyecektir. Ürününüzün fotoğraflarını mutlaka düzgün çekin ve yükleyin. Hatta paketlenmiş halinin de fotoğrafını çekin ki müşteriniz kargonun nasıl geleceği konusunda bilgi sahibi olsun.

Benzer Ürünler: Müşteriniz sitenizde bir ürün incelerken ona benzeyen diğer ürünleri de görebilsin. Bu size ekstra satış yaptıracaktır. Örneğin; Müşteriniz Klavye modeli inceliyorsa benzer ürünlerde klavye mouse takımları yer alsın. Ya da klavyeye bakıyorsa mouselarda sergilensin. Böylece müşteriniz takım olanları alayım yada klavye almışken mouse da alayım şeklinde düşünerek daha fazla alışveriş yapacaktır.

 

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir