Dropbox, İki Yeni Özelliğini Tanıttı

31Ocak 2017
by admin

Dropbox, bir günde içerisinde iki yeniliği bünyesine katarak kullanıcılarına sundu. Yeni özelliği ile Google Docs’a rakip olan Paper ve buluta yüklenmiş dosyaları yerel diskteymiş gibi kullandıran Smart Sync özelliğikleri artık hazır.

Dünyaca ünlü bulut teknolojisi firması depolama ve paylaşım teknolojisi uygulaması olan Dropbox, depolama ve bulut hizmetlerinde rakipleri olan Google, Yandex, Mega gibi firmaların arasından sıyrılıp kendini bir adım öne çıkara bilmek adına sürekli olarak yeni güncellemeler ile kendine yeni özellikler katıyor.

Dropbox tarafından yeni sunulmuş olan Paper servisi artık Dropbox, Google Docs’a rakip oldu. Daha öncesinden de adından bahsettirmiş olan bu özellik 2016 yılında ilk önce kapalı beta sürümü ile sunulmuş ardından denemeleri normal beta olarak haziran ayı itibari ile başlayıp günümüze kadar test etmişti. Web hosting arayüzünde de birçok yenilikler getiren Dropbox, Paper özelliği ile birlikte 21 dilde destek verecek ve son olarak iOS ve Android uygulamalarında artık çevrimdışı erişim sağlaya bilecek.

Paper servisine ek olarak Dropbox, not alabileceğiniz ve iş akışlarını ve notlarınızı kolaylıkla yönetebileceğiniz yeni geliştirilmiş olan uygulamasını da herkes için sundu. Bu uygulama ile beraber birde görev yönetimini ve atamasını yapabilecek işlemlerde kullanılan eklentileri ile oldukça basit kullanışlı olacak. Başta keynote olmak üzere diğer uygulamalarda da otomatik şekilde sunum hazırlayabilme özelliği ile de dikkat çekiyor.

Daha öncesinde Infinite adıyla sunduğu projenin şimdiki adı artık Smart Sync olarak adlandırılıyor. Bu özellik ile beraber artık Dropbox hesaplarında bilgisayarınızda internet bağlantısı olamadanda dosyalarınıza erişebileceksiniz. Tabi bunun içinde önceden bir çevrim içi olup eş zamanlama yaparak hosting sunucusunda verilerizi aktarmak gerekiyor. Eş zamanlanan bilgiler sonrasında böylece bilgisayarınızda yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Smart Sync iOS ve Android platformlarda desteklenip dosya ve klasör paylaşımı yapabilmektedir.

Belirtmekte fayda var bu özellik şuan sadece kurumsal müşteriler için sunulmuş durumdadır. Dropbox bu özelliği İlerleyen zaman da tüm kullanıcıları kapsayacak şekilde kullanıma açacak.

blog , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir