Domain’imi Hangi Firmadan Almalıyım

14Nisan 2017
by admin

İnternet son dönemlerde artık yeni bir dünya haline geldi. Günlük hayatta gerçekleştirilebilen birçok işlem artık internet üzerinden çok kısa sürede gerçekleştirilebiliyor. Bu da internete olan ilgi ve alakayı gözler önüne seriyor. Her eve internetin girmesi ile birlikte internet sitesi ve blog’ların sayısı da oldukça arttı. Hatta öyle ki bir kategori veya alanda yayın yapan, içerik yayınlayan on binlerce hatta yüzbinlerce web sitesi ve blog’a ulaşmak mümkündür. Tabi bu kadar rakip mevcutken internet sitelerinin kalitesi dışında kaliteli bir domain de site sahiplerini rakiplerinden bir adım öne taşıyabiliyor. Zira insanlar sitenizi ziyaret etmek istediklerinde domain yani alan adınızı tarayıcılarına yazıp aratarak sitenize ulaşıyor. Bu da domain seçiminin ne kadar önemli odluğunu gözler önüne seriyor. Akılda kalıcı ve kaliteli bir domain’e sahip olmanız sizi Google sıralamalarında rakiplerinizden öne geçirebilecek önemli bir avantajdır. Peki, domain seçerken nelere dikkat etmek gerekiyor?

Güvenilir Bir Firma Her Zaman İçin Tercih Sebebi

Öncelikle site veya projenize uygun bir domain yani alan adı belirlemeniz gerekiyor. Alan adınızı belirledikten sonra ise geriye alan adınızı hangi firmadan alacağınızı belirlemek kalıyor. Birçok kişi fiyatı öne planda tutsa da aslında domain alırken kaliteli bir firmayı seçmeye özen göstermemiz önemlidir. Özellikle ülke lokasyon’una dikkat etmeli ve bulunduğunuz ülkedeki bir firmadan domain almalısınız. Bu durum sıralamadaki yerinize etki eden bir konudur. Domain alırken köklü ve uzun yıllardır hizmet sunan bir firmayı tercih etmeniz ilerde bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Yeni kurulan bir firmadan domain kaydı yaptırdığınızda kısa süre sonra firmanın kapanmayacağını bilemezsiniz. Sistemde herhangi bir sıkıntı yaşanabilir ve projeniz bu durumdan zarar görebilir. Domain alırken akılda kalır bir isim seçmeniz gerektiğini söylemiştik. Bunun marka değeriniz olacağını ve internette bu isimle bilinip aratılacağınızı hiçbir zaman unutmayın ve buna göre bir seçim yapın. Uygun fiyatlı ve kaliteli hizmet sunan bir firmadan domain alın ve projenizi gönül rahatlığı ile hayata geçirin.

Kaliteweb 16 Yıldır Sektörde Öncü

Köklü firma demişken Kaliteweb’i anmazsak olmaz. Kaliteweb 16 yıldır domain ve hosting hizmeti sağlayan birçok webmaster’ın tercih ettiği kaliteli bir firmadır. Uygun fiyatı ve kaliteli hizmet sunması birçok internet sitesi ve blog sahibi tarafından tercih edilmesini sağlamıştır. Domain sorgulama veya domain satın alma işlemi için Kaliteweb firmasını gönül rahatlığı ile tercih edebilir ve sunduğu hizmetler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir