DirectAdmin Üzerinde E-posta şifremi nasıl değiştiririm ?

18Ocak 2017
by admin

DirectAdmin Üzerinde E-posta şifremi nasıl değiştiririm ?

DirectAdmin kontrol paneli üzerinde açılan e posta hesaplarınızı şifresini çok kolay bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bu işlem için DirectAdmin yönetim panelinizin giriş bilgileri elinizde olması gerekiyor.

Yapılması gerekenler sırayla ;

  1. İlk olarak DirectAdmin yönetim paneline üye girişi yapıyoruz.
  2. Açılan yönetim sayfamızda ana sayfada “E-Mail Management” altında “E-Posta Hesapları” alanına giriş yapıyoruz.
  3. Tıkladıktan sonra açılan sayfada bize ait olan e posta hesaplarını görebiliriz. Şifresini değiştirmek istediğimiz e posta hesabının hemen birkaç sütun sağ tarafında “Şifre” sütunu altında “Değiştir” butonunu görebiliriz. Yeni şifre için bu butona tıklıyoruz.
  4. Yeni açılan bu sayfamızda bizden e posta hesabı için yeni şifre ve doğrulamak için tekrar aynı şifremi yazmamızı isteyen 2 kutucuk göreceğiz. Bu kutucuklar altında e posta kotası ve gönderim limitini de görebiliriz.
  5. E-Posta kotası; bu e posta hesabının diskte ne kadarlık bir alana sahip olacağını belirler. Örneğin 100 yazdık ve kaydettik. Bu e posta hesabının disk kotası 100MB olacaktır. Yani bu e posta hesabı artık diskte 100MB lik bir alana sahip üzerine çıkamaz.
  6. Gönderim limiti; Bu e posta hesabının günde kaç adet mail gönderebileceğini belirler. 0 değerini yazarsak limitsiz olacaktır.
  7. Yeni şifreyi yazdık ve gerekiyorsa diğer ayarı yaptıktan sonra “Değiştir” butonuna basıyoruz. Açılan sayfada şifre başarıyla değişti yazısını görürsek sorunsuz bir şekilde şifremiz değişti demektir. Eğer bir hata var ise başarıyla değişti yerine oluşan hata yazacaktır.

E-posta şifrenizi birkaç adımda kolaylık DirectAdmin üzerinden bu şekilde değiştirebilir veya gönderim limiti gibi ayarlarınızı basitçe yapabilirsiniz.

Kaliteweb web hosting firması olarak bizlerde DirectAdmin yönetim panelini tercih ediyoruz. Sizlerde buna en uygun fiyattan sahip olmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca tüm ürünlerimizde 7/24 sizlere ücretsiz destek sunuyoruz.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir