DirectAdmin Sitebuilder Nedir Nasıl Kullanılır ?

01Kasım 2016
by admin

Kolay site kurulum web sitesi tasarlamayı ve kodlamayı bilmeyenler için oluşturulmuş süper denilecek bir eklenti. Bu eklenti sayesinde resim çizer gibi web sitemizi tasarlayıp içeriğini düzenleyebiliyoruz. Peki bu hizmeti nasıl kullanacağız ?

Kaliteweb web hosting firması olarak bizlerinde kullandığı DirectAdmin üzerine kurulan Site Builder eklentisini tanıtacağım. Bu eklenti sayesinde kolay site kurulumu yapabileceğiz. İlk önce bir Linux hosting paketine ihtiyacımız var ve DirectAdmin destekli olmalıdır. Kaliteweb web hosting üzerinden en uygun fiyata bir hosting paketi temin edebiliriz. Hosting paketimiz DirectAdmin ve içerisinde Site Builder eklentisi kurulu olmalı. Eğer kendimize ait bir sunucumuz var ise DirectAdmin Site Builder eklentisi yazarak çok kolay şekilde eklentiyi bulabiliriz.

DirectAdmin hosting paketimize üye girişi yapıyoruz. Üye girişi yaptıktan sonra yönetim panelimizin ana sayfasında “Advanced Features” altında Site Builder eklentisini buluyoruz. Eklentiye tıklayarak açıyoruz. Açılan yeni sayfada hangi domain üzerine kurulum yapılacağını ve temamızı seçerek devam ediyoruz. Gerekli alanlarımızı seçtikten sonra görselleri takip ederek çok kolay şekilde sitemizi tasarlayabiliriz. Sürükle bırak yöntemi ile objelerin yerini değiştirebilir. Yanlarda çıkan çark işaretlerine tıklayarak üzerindeki yazılar,renk gibi detayları değiştirebiliriz. Bu sayede çok kolay bir şekilde kendimize bir web sitesi inşa edebiliriz, hem de ücretsiz ve hızlı bir şekilde. Ayrıca şunu da belirtelim web sitesini sıfırdan kuruyorsak sitemizin boş olması, içerisinde dosya olmaması bizim için daha sağlıklı olacaktır. Sıfır kurulmuş veya temiz biz hosting paketi üzerinde gönül rahatlığıyla ve basitçe bir site tasarlayıp hızlıca kurabiliriz.

Oluşturduğumuz siteyi sonradan tekrar DirectAdmin üzerinden giriş yaparak yönetebilir, ayarlarını değiştirebiliriz. Yönetim için başka yerden giriş yapmamıza gerek yok sadece DirectAdmin girişi kabul edilmekte. Ayrıca Site Builder eklentisini DirectAdmin’ de olduğu gibi CPanel üzerine de eklentiler bölümünden kurabiliriz.

Site Builder destekli bir hosting paketine sahip olmak için Kaliteweb web hosting ürünlerini tercih edebilirsiniz. Hosting paketlerimizde Site Builder özelliği aktif olup dilediğiniz zaman hızlıca kendinize bir web sitesi yaratabilirsiniz. Tek yapmanız gereken 7/24 aktif olan destek ekibimizle ücretsiz iletişime geçmek olacaktır.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir