DirectAdmin Nedir?

30Mart 2017
by admin

Kontrol paneli denildiğinde akıllara gelen ilk hizmetten biri hiç şüphesiz DirectAdmin oluyor. Bu konuda bu ürün diğer hizmetlere göre daha fazla tercih ediliyor. Bunun nedeni ise hem ucuz hemde kullanım bakımından kolay olması. Fiyat bakımından DirectAdmin, piyasada yer alan diğer hizmetlere göre oldukça ucuz. Ucuz olması gözünüzü korkutmasın çünkü DirectAdmin sayesinde birçok kullanım kolaylığına sahip olacaksınız. Hizmetin veri bilgileri zaten piyasada bulunuyor ancak bizim ilgilendiğimiz taraf hangisinin tercih edilmesi gerektiği. DirectAdmin kullanımı çok kolay olan bir kontrol paneli. Bu hizmeti u cuz bir fiyata alarak sizde sitenin arka yüzünü rahatlıkla yönetebilirsiniz. Bunun yanında yine diğer çalışanlarınızda uyum süreci yaşamadan bu kontrol paneline uyum sağlayabilirler.

Cpanel Nedir?

Eğer bu yazıyı okuyorsanız bir web site açma yolunda ilerliyorsunuzdur. Veya açma yolunda yapacağınız tercihleri değerlendiriyorsunuzdur. Haklısınız web site işi biraz karmaşık. Her ne kadar bilişim donanımına sahip olsanız dahi ekstra hizmet desteklerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Hosting evresini atlattıktan sonra yapmanız gereken şey bu belleği yönetecek bir panele sahip olmak. Cpanel hizmetleri de size istediklerinizi verebilecek donanıma sahip. Piyasada daha ucuza mal edebileceğiniz bu hizmeti Cpanel aha farklı bir boyuta taşıyor. Cpanel Türkçe dil desteğine sahip olmasıyla birlikte kullanıcılara ciddi bir kolaylık sağlıyor. Ancak bu sağlanan kolaylık kullanımda maalesef aynı düzeyde devam etmiyor. Yani Hosting hizmetinizi yöneteceğiniz yöntemi paneli eğer Cpanel ise bu panel kullanımda biraz sizi zorlayabilir. Cpanel kontrol panelleri arasında içerik yükleme ve diğer işlemlerde ciddi bir zorlukla karşımıza çıkıyor. Hele bir de farklı içerik üreticilerinin sizden bağımsız olarak içerik girmelerini istiyorsanız yazarlarınıza bu sistemi öğretmek konusunda zorlanabilirsiniz. Şimdi bu iki kontrol panelinin karşılaştırmasına geçelim.

Hangisini Kullanmalı?

Açık konuşmak gerekirse DirectAdmin kullanımı daha basit bir hizmet sunuyor. Bu derece kolay bir ara yüze sahip bir kontrol paneliyle birlikte eğer kesintisiz bir Hosting hizmeti alıyorsanız tek sorun içerik üretmek oluyor. Herkesin yorum katabildiği rahatça kullanabildiği bu kontrol paneli Cpanel’e göre daha mantıklı bir seçim olacaktır. Türkçe dil desteğiyle birlikte sunulan DirectAdmin sayesinde oldukça kolay bir şekilde yönetim işlemlerinizi yapabilir içerik üretilip siteye aktarılmasında bir jet kadar hızlı olabilirsiniz. Hem çalışanlarınız da DirectAdmin kullanımının kolaylığından dolayı daha kolay site erişimi yapacaklardır. Bu fikirler öznellik içeriyor. Ancak kolay ve hızlı bir kullanım için tek tercihiniz DirectAdmin olmalı.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir