Directadmin Giriş Bilgilerini Yenileme

29Mart 2017
by admin

Cpanel ve Plesk Panel’den sonra en çok tercih edilen panel Directadmin panelidir. Directadmin Linux tabanlı bir paneldir. Directpanel windows tabanındaki sunucularda tercih edilir. Directadmin, Cpanel ve Plesk panele göre değerlendirdiğimizde daha sade bir görünümü ve dizayna sahiptir. Kullanımı oldukça kolay ve anlaşılır bir biçimde tasarlanmıştır. Bugün sizlere Directadmin hakkında bilgi vereceğiz. Directadminde giriş bilgileri yenileme işlemini merak ediyorsanız alt başlıkta yer alan yazımızı okuyabilirsiniz.

Directadminde Giriş Bilgilerini Nasıl Yenileyebilirim ?

Kaliteli bir web hosting hizmeti isteyenler için en iyi kontrol panellerinden birini oluşturan Directadmin en çok kullanılan paneller listesinde Cpanel ve Plesk panel gibi paneller ile yarışmaktadır. Directadminde giriş bilgilerinizi yenilemek isterseniz belirteceğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Öncelikle ilk iş olarak panele girişimizi yapalım. Daha sonra karşınıza sağ kısımda bulunan paket ekle kısmı gelecek o seçeneğe tıklıyoruz. Daha sonra hosting paketlerini oluşturuyorsunuz. Burada dikkat etmeniz nokta hiçbir seçeneği limitsiz olarak işaretlememeniz olacaktır. Alt kısımda bulunan skin kısmını ” enhanced ” olarak seçin ve daha sonra paketinizi isimlendirin. Pketleri yenileme işlemini tamamladıktan sonra Directadmin panelinizin ana sayfasına girin ve ” yeni kullanıcı ekle ” simgesine basın. Karşınıza kullanıcı adı, şifre, domain, IP gibi bilgilerin istendiği bir sayfa gelecek bu sayfadaki alanları eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekiyor. Limitsiz web hosting hizmeti alabildiğiniz bu panelde işlemlerinizin kolay bir şekilde gerçekleştiğini göreceksiniz. Sizler bu alandaki giriş bilgilerine kullanmak istediğiniz kullanıcı adı ve domainizi yazın daha sonra bunları oluşturduktan sonra IP kısmına da gerekli bilgileri doldurup gönder seçeneğine tıklayın. Bu işlemleri yapmanız ile beraber giriş bilgilerinizi yenilemiş olacak ve hesabı yaratmış olacaksınız.

Giriş Bilgilerini Yenilerken Nelere Dikkat Etmeliyim ?

Giriş bilgilerinizi oluştururken sizden istenilen bilgileri eksiksizce doldurmanız işlemlerinizi en kısa sürede halletmenizi sağlayacaktır. Bu işlemleri hallederken domain yani sitenizin ismini girdikten sonra www.sitenizinismi.com ( örnek olarak verdik ) : 2222 ile kontrol paneline ulaşabilirsiniz. Verdiğimiz site ismi kendi sitenizin ismi olmalıdır.Bu işlemi de hallettikten sonra bağımsız bir şekilde panelde işlemlerinizi kontrol edebileceksiniz. Sizler için yazdığımız ve faydalı olacağını düşündüğümüz bu yazıda Directadmin panelinde giriş bilgilerinin nasıl gerçekleştiğinden bahsettik. Belirttiğimiz noktalara dikkat ederek yenileme işleminde bulunabilirsiniz. Bilgilerinizi eksiksiz girmeyi ve belirttiklerimizi doğru şekilde yapmayı unutmayın. İşlemleri doğru bir şekilde gerçekleştirmeniz ile beraber Directadmin panelinde giriş bilgilerinizin başarı ile gerçekleştiğini göreceksiniz.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir