Cpaneli SSH Üzerinden Güncelleme

16Nisan 2017
by admin

Günümüzün en ileri seviyedeki kitle iletişim aracı olan internet insanlığa hizmetine devam ediyor. Cpanel web site yönetim paneli bu hizmetin devamı açısından son derece önemli bir uygulama. Birçok web admin tarafından bilinen ve kullanılan yönetim paneli olarak internetin nimetlerinden yararlanmamıza ve bizlere sunulan hizmetin kalitesine önemli katkıları bulunan bir uygulama olan Cpanel Linux işletim sistemi ile uyumlu bir yazılım. Global anlamda internet web sitelerinin birçoğunda cpanel kullanılmaktadır. Kolay kurulumu ve rahat kullanımı açısından içerik yönetiminde son derece teknik esneklik sağlayan yönetim sistemi fiyatlarının uygunluğu ile web adminlerin gözdesi durumunda. Tabii ki cpanel içerik yönetim paneli tek başına bir uygulama değildir bu uygulamayı destekleyen sürücülerin ve sunucuların mevcudiyeti gereklidir.

Hızlı Ve Güncel Hosting Desteği Şart.

Hangi işletim sistemi içerisinde çalışıyorsanız çalışsın veya hangi paneli kullanıyorsanız kullanılan en önemli olgulardan biri bu paneli rahatça kullanabilmeniz sağlayan hosting hizmetidir. Ayrıca panelinizin sürekli olarak güncelleniyor olması ve site yedeklemesinin yapılması son derece önemli konulardır. Sürekli olarak sitenizin yedeğinin alınabilmesi sitenizde meydana gelebilecek aksaklıkların veya çökmelerin önüne geçmek ve bu durumlarda sitenizin yeniden kurulumunu en kısa zaman içinde sağlanması açısından son derece önemli bir olgudur. Bunun yanı sıra kurulmuş olan bir web sitesinin yönetim panelini içerik girişlerine veri akışlarına hakim olabilecek seviyede ve zamanında yapılan güncellemelerle işlevsellik kazandırılmış yönetim sistemi özellikle yüksek fonksiyonel sitelerde veya ziyaretçi giriş çıkışlarının fazla yaşandığı web sitelerinde web adminlerin en büyük yardımcısı olmaktadır.

Cpanel Yönetim Paneli SSH ile Daha Güvenli Bağlantı.

Web siteleri bir kez kurularak kendi haline terk edilemez. Cpanel hosting bu noktada yönetim paneli ile uyum sağlamasının yanı sıra gerekli güncellemelerin alınması açısından değerlendirilmesi gereken bir kavramdır. Ayrıca bağlantılarınızın güven içinde gerçekleşmesini istiyorsanız güvenlik önlemi olarak SSH üzerinde veri akışını sağlamanız gerekiyor. Eğer tercihiniz güvenli bağlantı yapmaktan yanaysa cpanel lisansını satın almanızın ardından uygulamanız gereken SSh bağlantısı yapılmasıdır. SSH ile yapılan bağlantılar bu sayede güvenlik protokolü altında gerçekleşmiş olacaktır. Kelime açılımı olarak (Secure Shell) güvenli kabuk olarak adlandırılır. Ve sizin bir bilgisayardan başka bir bilgisayara veya sunucunuza bağlanırken oluşabilecek güvenlik açıklarının önüne geçmeye yaramaktadır. Bu protokol olmaksızın yapılacak bağlantılar çeşitli virüs yazılımları veya korsan izleyicilerce şifrelerinizin ele geçirilmesine sebep olabilir. Buda sitenizin geleceği açısından son derece önemli bir durumdur. Söz gelimi binlerce abonesi olan bir web sitesinin yönetim panelinin kaybı binlerce abonesinin kaybı anlamını taşımaktadır. Bu kayıplar malesef geri kazanılamayacak bir veri kaybıdır.

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir