Bulut Sunucu Fiyatları

29Kasım 2016
by admin

plusclouds-bulut-sunucu-2Merhabalar, daha önce´ki makalelerimizde bulut sunucu hakkında bilgilendirme yapmıştık. Bu makalemizde ise hem bulut sunucu hakkında bir özet geçeceğiz hemde bulut sunucu fiyatları hakkında ortalama bir maliyet hesabı yapacağız. Detaylı bilgi almak isteyen okurlarımız kaliteweb.com üzerinden bizile irtibata geçerek bulut sunucu ve kiralık sunucu hizmetleri ile ilgili detaylı bilgi alabilir.

Öncelikle bulut sunucu hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım; Bulut sunucu, Birden fazla farklı lokasyonlardaki sunucunun bulut sunucu programları ile birleştirilerek tek bir bütün olarak gösterilmesidir. Bulut sunucu ile bir kullanıcı web sitenize girdiğinde kendisine en yakın sunucu ya bağlanır tek bir sunucudan hizmet alıyormuş gibi o sunucu üzerinden işlem yapar. Bulut sunucu birden fazla sunucunun birleştirilmesi ile oluşturulduğundan ekstra sunucu eklenebilir, Ekstra ram takılabilir, işlemci değiştirilebilir, Ekstra Hard disk takılabilir ve sunucu üzerinde arızalanan bir parça olduğunda kolaylıkla değiştirilebilir. Bulut sunucu birden fazla sunucunun birleşimi olduğundan bir sunucu kapalı konuma geçirilse dahi diğer sunucular aktif olduğundan web siteniz bu kesintiyi hissetmez ve hizmetlerine devam edebilir.

Imprimir

Bulut Sunucu Fiyatları

Bulut sunucular yukarıda´da bahsettiğimiz gibi birden fazla sunucunun birleşiminden oluşmaktadır. Bu da maalesef şuan için pahalı bir teknolojidir. İlerleyen dönemlerde teknolojinin gelişmesi ile birlikte elbette bulut sunucu teknolojiside daha uygun fiyatlara maal olacaktır. Ancak günümüzde pahalı bir teknolojidir. Bulut sunucu kullanılacak sunucu sayısına göre, sunucularda bulunacak donanımların özelliklerine göre, sunucular için alınan hattın boyutuna göre değişiklik göstermektedir. Ek olarak bulut sunucu teknolojisinin uygulanabilmesi için gerekli programa ödenecek tutarda maalesef pahalı bir işlemdir. Ülkemizde ödenen yüksek hat ücretlerini veri merkezleri müşterilerine yansıtmamaya çabalasa bile bulut sunucu teknolojisi ile bu fiyat maalesef daha da artmaktadır.

Kaliteweb web hosting olarak bulut sunucu fiyatlarını en alt seviyede tutmaya özen göstermekteyiz. Dileyen müşterilerimiz bizimle mail, telefon ve destek talebi üzerinden iletişime geçerek bulut sunucu fiyatları hakkında bilgi alabilir ve bulut sunucu teknolojisinden yararlanabilir.

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir