Bloğunuzdan veya Web Sitenizden Nasıl Gelir Elde Edersiniz?

15Mart 2017
by admin

Öncelikle bir web siteniz yok ise bir alan adına ihtiyacınız bulunmakta. Domain sorgulama ve alan adı kayıt işleminizi gerçekleştirdikten sonra ücretsiz bir web sitesi scripti veya bir forum yazılımı kurabilirsiniz. Eğer bir web sitenize zaten varsa bu tür bir işleme ihtiyaç duymayacaksınız.

Web sitenizden para kazanmanın farklı bir çok yol bulunmakta. Web sitenizi eğer siteniz ile ilgilenir ve web sitenizin içeriğini sürekli güncel tutar ve farklı içeriklerle süslerseniz, bir para makinesi haline getirebilirsiniz.

Web sitenizi ve domaininizi nakite çevirmenin birkaç yolunu sizler için derledik.

Adsense

Yerli farklı alternatifleri olsa da bu alanda en popüler uygulama google adsense. Adsense sayesinde web sitenize reklamlar alabilir, bu reklamlara ziyaretçileriniz tıklandıkça farklı para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bir google adsense hesabı açmak ve reklam kodlarıızı web sitenize yerleştirmek. Adsense panelinizden sitenizdeki banner lerin tıklama oranlarını takip edebilir, kazancınızı izleyebilirsiniz. 100$ a ulaşan kazançlar, sizin belirleyeceğiniz banka hesabınıza transfer edilecektir.

Banner Reklamları

Bir çok firma, reklamlarını yapmak için internet reklamlarını kullanır. Web siteleri sayfalarında reklam bannerleri yayınlayarak para kazanır. Tabiki sitenize reklam alabilmeniz için belli bir günlük ziyaretçi sayısına ulaşmanız gerekecektir. Ancak bu sayede firmalar, sitenizi reklam verilebilir kıymette görecektir. Sitenize yerleştireceğiniz reklam bannerleri ile aylık ciddi reklam gelirleri elde edebilirsiniz. Bu hususta püf noktası vermek gerekirse, site içeriğiniz her web sitesinin zaten yayınladığı içeriklerden olmasın. Az bulunan, az bahsedilen veya gerçekten ciddi bilgi gerektiren konular tercih edin. İçerikleriniz diğer içeriklerden ne kadar farklı ve profesyonel olursa, kısa sürede çok daha fazla ziyaretçiyi sitenize çekebilirsiniz.

Ortaklık Sistemleri

Bir çok firma ve web sitesi, ortaklık programları oluşturur. Bazen her bir tıklama başına bazen ise elde edilen gelir veya görüntülemeden, ortaklarına karlar sunmaktadır. Yapmanız gereken ortaklık programı olan firmaları tespit edip, web sitenize ortağınızın size vereceği kodları koymak olacaktır. Bu yolla web siteniz üzerinden gelir elde edebilirsiniz.

Servis veya Ürün Satışı

Ürün veya hizmet satışı yapılan web siteleri, yüksek meblağlarla gelir elde edebilmekteler. Web sitenizin içeriğine uygun ürünleri bulup, web sitenizde zaten yayınladığınız içerikler sebebi ile elde ettiğiniz ziyaretçi profilini, ürün satışına kanalize edebilirsiniz.

Sosyal Medya

Web sitenizin sosyal medya hesaplarını da gelire dönüştürebilirsiniz. Yüksek takipçisi olan sosyal medya hesapları seo açısından çok önemli olduğu gibi, müşterilerinizin ürünlerinin satışı için de çok ciddi bir kapıdır.

Sponsor Paylaşımlar

Web sitenizi sponsor paylaşımlar için de kullanabilirsiniz. Ziyaretçi sayısı yüksek olan siteler, arama motorları için de kıymetli web siteleridir. Diğer firmaların ve web sitelerinin tanıtımlarının yapılması için sitenize ücreti karşılığı içerik yazıları alabilir ve para kazanabilirsiniz.

Siz içeriğinizi özenle seçin, herkes sitenizi konuşacaktır…

blog , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir