Bireysel Web Hosting

02Mart 2017
by admin

Bireysel web hosting paketleri, bloglar, haber siteleri, küçük çaplı siteler, yeni başlayan siteler bütçesi az olan işletme siteleri için hazırlanan hosting paketleridir. Bireysel hosting paketleri de firmaya bağlı olarak performansı ve koruma düzeyi yüksek olabilmekte ve kesintisiz hizmet sağlamaktadır. Ancak yine de kurumsal hosting’ten daha zayıf bir cPanel hosting türü olduğunu söylemek mümkündür.

Bireysel web hizmeti için ihtiyaç olan içeriğe bağlı özellikleri olan bireysel hosting çözümleri gereğine göre hazırlanmıştır. İstenilen sitede mevcut olan yazılıma göre paket tercihi tespit edilmelidir. Sitede Windows hosting kullanılacaksa ASP ile kullanılmalıdır. Eğer yapılacak sitede linux hosting kullanılmak istenirse bilinmelidir ki linux un performansını en iyi gösterdiği yazılım PHP’dir. Bireysel ölçeğe bağlı olarak web sitesinin istenen bütün özelliklerini sunabilecek donanım özelliklerini bulabilmek mümkündür. İstenilen özellikler net değilse, esnek özellikli sunucu çözümleri de bireysel hosting paket seçenekleri arasında bulunur. Bireysel web hosting ile diğer paketler arasında ne fark olduğu sorusu sorulursa akla gelmesi gereken birinci sıradaki cevap işlem ve mail kapasitelerinin farklılığı olmalıdır.

Bireysel Web Hosting’te Tercih Nasıl Yapılmalıdır ?

Bireysel hosting seçeneklerinden kişinin ihtiyacına uygun olan hosting alanınına göre tercihini yapması daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bütün web sitelerini bir tek kontrol panelinden yönetebilirsiniz. Her web sitesi için ayrı ayrı kontrol paneliniz olmaz. Bireysel web hosting’te trafiğinin yoğunluğu ve ziyaretçilerin sayısı daha azdır. Kullanıcının olması istenen teknik bilgi seviyesi başlangıç düzeydir. Bu nedenle bu program daha az teknik bilgiye sahip kişiler tarafından daha rahat kullanılanılabilmektedir. Bireysel web hosting seçeneklerinde teknik destek diğer hosting seçeneklerinde olduğu gibi önemlidir. Bu seçeneği tercih edenlerin teknik bilgi düzeyi genellikle zayıf olduğu için, bireysel web hosting paket seçeneğinde bu desteğin var olup olmadığına bakılmalıdır.

Bireysel hosting paketlerinde seçeceğiniz web alanı miktarı da ihtiyacınıza göre değişmektedir. Bireysel web hosting hizmetleri yalnızca bireysel kullanım içindir ve kaynağı düşük olan uygulamalardır.  İhtiyacınız olan alanın ne kadar olacağını, kullanacağınız web alanını, işlem yoğunluğuna bağlı olarak sizin tarafınızdan veya ilgili teknik destek ekibi tarafından belirlenebilmektedir. Ayrıca bireysel paketlerin anti-spam programı içermesi siteyi olabilecek tehlikelerden korumakta ve var olan spamların da temizlenmesini sağlamaktadır. Eğer küçük bir işletme veya blog sitesi kuruyorsanız ve iletişimin yoğun olacağını düşünüyorsanız, bireysel paket tercih etseniz bile, e-posta kullanımının sınırsız olması doğru bir seçim olacaktır.

blog , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir