Bir Hosting Firmasından Fazlası Kaliteweb

25Aralık 2018
by Beraat DÜLGAR

Kaliteweb birçok hosting firmasının aksine sadece barındırma hizmeti vermiyor. Web Site tasarım hizmetinden, sosyal medya yöneticiliğine, SEO’dan, dijital reklamcılığa birçok hizmeti bünyesinde barındırıyor.

Domain (Alan Adı) Kaydı

Domain (Alan Adı) bir web sitesinin kimliğidir. Nasıl insanların isimleri mevcuttur. Web sitelerinin de isimlere ihtiyacı vardır. Bu da literatürde domain terimine karşılık gelmektedir. Domaininizi Kaliteweb’den alabilirsiniz.

SSL Sertifikası

SSL sertifikası web siteleri için günümüzde büyük önem taşımaktadır. SSL sertifikasına sahip olmak web sitesindeki hassas verilerin şifrelenmesi anlamına gelmektedir. Özellikle e-ticaret siteleri için son derece önemlidir. Kimlik bilgilerinin şifrelenmesinde SSL Sertifikasının önemi büyüktür. Sadece büyük değil küçük çaplı siteler için de önemli bir sertifikadır. Çünkü SEO açısından çok faydalıdır. SSL Sertifikasını Kaliteweb’den temin edebilirsiniz.

Website Builder (Kolay Site) Hizmeti

Kaliteweb firmasının en önemli hizmetlerinden birisi de website builder (kolay site) hizmetidir. Kod bilgisine sahip değilseniz ve hızlı bir şekilde web sitenizi inşa etmek istiyorsanız Kaliteweb’den bu hizmeti alabilirsiniz.

Web Tasarım

Kaliteweb sadece hosting, domain ve ssl hizmeti veren bir firma değildir. Aynı zamanda firmamızdan web tasarım hizmeti de alabilirsiniz. Blog, kişisel, e-ticaret siteleri gibi sitelere ihtiyacınız varsa Kaliteweb’den hizmet talep edebilirsiniz.

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu)

Web Sitesi oluşturduktan sonra belirli anahtar kelimelerde sitenizin rekabetçi ve üst sıralara çıkmasını istiyorsanız SEO kriterlerine uymanız gerekmektedir. Optimizasyon teknikleri bir sitenin tasarımından itibaren uygulanmaktadır. Özellikle Google tarafından cezalandırılmamak ve üst sıralara yükselmek için SEO Uzmanları ile çalışmanızda fayda vardır.

Dijital Reklamcılık, SEM

SEM (Search Engine Marketing, Arama Motoru Pazarlaması) bir web sitese reklamlar ile trafik çekilen dijital pazarlama yöntemidir. Bunun en önemli yöntemi Eski adıyla Adwords (ADS) yöntemidir. Google ADS’in mantığı şu şekilde işler. Bir anahtar kelime belirlerseniz, anahtar kelime başına ücret belirlersiniz ve Google sizi üst sıralara çıkarır. Sitenin kurulduğu zamandan itibaren yeterli bütçeniz varsa zirvede ADS sayesinde bulunabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken olay reklamın verilme şeklidir. Kötü verilen bir reklam hem para hem de sitenin değer kaybetmesine sebep olabilir. Eğer ziyaretçi sitenizde vakit geçirmiyor ve hemen çıkma oranınız yüksekse reklam sizin dostunuz değil düşmanınız olur.

Sosyal Medya Reklamcılığı

Facebook ve Instagram Reklamcılığın birçok modeli var. Facebook’da sayfa beğenmesi, gönderi etkileşimi, trafik gibi birçok reklam yöntemleri var. Instagram’da özellikle hikaye kısmında kaliteli reklam yöntemleri var. Ancak biz trafik bölümünden bahsedeceğiz. Bu reklam yöntemiyle sitenizin istediğiniz sayfasına trafik çekebilirsiniz. Şehirler, ilgi alanı, yaş, bütçe gibi parametreleri belirledikten sonra sitenize sosyal medya üzerinden trafik çekebilirsiniz.

blog , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir