BBP Mail Ve Hosting Sunucuları Kaliteweb’e Emanet

12Mart 2017
by admin

Sunucu Nedir?

Günümüzün internet çağında hemen her işimizi internet üzerinden yapıyoruz. Sunucular yardımıyla ortak ağlar oluşturup iş ağı oluşturabiliyoruz. Ya da aynı şekilde sosyal medyayı kullanabiliyoruz. Tüm bunları yapabilmemizi sağlayan ana makinelere sunucu yani hosting denmekte.

Çok çeşit hosting bulunmakta. Kullanıcının ihtiyacına göre düzenlenmekte ve gereken sistemler kurulmaktadır. Müşterilerin ihtiyaçlarına göre düzenlenmekte olan cihazlar aynı zamanda donanımsal olarak da düzenlenmektedir. Eğer ki bu bir oyun sunucusu olacaksa işlemci hızı, ram belleği ve internet hızı da kurulacak olan oyuna göre yükseltilmektedir.

Bir web sitesi için ise yayımlanacak olan içeriklere göre yine sunucu düzenlenebilmektedir. Web sitesi işin içine girdiği zaman sitenin kullanacağı programlama dili de çok önemlidir. Sunucular kullanılan dillere göre de şekillenmektedirler.

PHP tabanını kullanan bir web site ise bu dil için en uygun olan sunucunun işletim sistemi Linux olarak seçilmektedir. Çünkü Linux sunucular PHP dili tamamen uyumlu olarak çalışmaktadır. Öte yandan Windows sunucular ise PHP ile izinler konusunda sorunlar yaşamakta ve bu sebeple PHP dilinde tercih edilen bir sunucu işletim sistemi değildir.

Kaliteweb

Kaliteweb ailesi, sunucu hizmeti üzerine tam 15 yıldır hizmet vermektedir. Bu sektörde bu kadar uzun kalabilmenin tek şartı olan müşteri memnuniyetini, 15 yıldır sağlamaktadır. Bu sebeple de birçok şirketin, bireyin ya da grubun yahut da bir küçük işletmenin sunucu sağlayıcılığını yapmaktadır. Her geçen gün çok daha fazlasından sipariş almaktadır.

BBP (Büyük Birlik Partisi) Sunucu Hizmetini Kaliteweb’den Alıyor

Yukarıda bahsi edilen sebeplerle birlikte daha birçok sebepten ötürü sunucu hizmetinde tercih sebebi olan Kaliteweb ailesi, BBP içinde geçerli bir tercih sebebi olmuştur. Siyasal tüm örgütlenmelerin genelde bir web sitesi vardır. Ve bu web siteleri aracılığı ile kendilerini destekleyen kamuoyuna ulaşırlar. Ancak unutulmamalıdır ki siyasal örgütlenmelerin web sayfaları en çok saldırı altında olan web siteleridir. Güvenliği maksimum olmayan bir web hosting şirketine asla emanet edilemeyecek kadar mühim bir meseledir.

Bilindiği üzere partiler, diğer partilerden bazı bilgilerini saklarlar. Sonuçta bu bir siyasi meseledir ve kendi içlerindeki işlerden, yazışmalardan bir başkasının haberi olmasına müsaade etmezler. Ancak web sayfalarına saldırı düzenlemeleri ve bilgilere sızmaları günümüzde rastlanmayan bir olay da değildir. Bu sebeple partiler ya da herhangi siyasal örgütlenmeler, web sayfalarının en güvenli şirketler tarafından yayınlanmasını talep ederler. Tüm bu sebeplerden ötürü Büyük Birlik Partisi de web sayfalarının güvenliğini Kaliteweb ailesine bırakmaktadır.

blog , , , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir