Bayi Hosting Nedir?

26Şubat 2017
by admin

Bayi hosting diğer bir adıyla reseller hosting internet üzerinden sahip olduğunuz alanı başka web sitelerine kiralayabilmeniz, satabilmenizi sağlayan sistemdir, yani hosting hizmetinin bir üst seviyesi olarak tanımlanabilir. Bayi hosting normal hosting hizmetinde göre daha pahalıdır fakat size sınırsız hosting alanı açma ve domain ismi alma imkânı sunmaktadır. Bayi hosting bir alanda birden fazla web sitesini barındırabildiği için birden çok web sitesi bulunan kimseler maliyeti daha düşük olduğu için, küçük çaplı web siteleri ise bayiler hosting sayesinde internet alanlarını başka web sitelerine satarak kar elde etmek için kullanmaktadırlar. Bayi hosting ile web sitesinin internet alanını küçültmek yahut büyütmek son derece basittir. Web sitenizin zaman içindeki büyüme seyrine ve planınıza göre web sitesinizin alanını kolayca arttırabilirsiniz. Bayi hosting Linux yahut Windows tabanlı paylaşımlı hostinglerdir.


Bayi Hosting Neden Tercih Edilmelidir?
Bayi hosting paketleri sayesinde hiçbir hosting alt yapınız olmamasına rağmen hosting ticareti ile para kazanmanız mümkündür, ayrıca oldukça karlı bir iştir. Alt yapı bayi hosting hizmeti aldığınız firma tarafından gerçekleştirilirken siz yalnızca satın aldığınız alt yapı hizmetinin pazarlamasını gerçekleştirirsiniz. Bayi hostingler de bir internet alanı üzerinden kullanıcılara özel paketler ve kullanım limitleri belirleyerek kar elde edersiniz. Tek yönetim paneli üzerinden yalnızca bir şifre kullanarak tüm kullanıcıların, web sitelerinin hosting yönetim panellerine ulaşmak oldukça kolaydır. Hosting kontrol panelleri sayesinde web sitelerden yedek alabilir, şifrelerini değiştirebilir, hesapları aktifleştirebilir yahut akıya alabilirsiniz. Tek bir web sitesi kullanıcısı iseniz reseller hosting sayesinde birden fazla sunucuya geçebilirsiniz.


Reseller Seçimi Nasıl Olmalı?
Reseller seçiminizi bayi hostingi kullanmak istediğiniz amaç belirlemektedir. Bayi hostingi yalnızca kendi web siteleriniz için kullanacaksanız sitelerinizi hazırlayacağınız platforma uygun reseller seçimi yapmalısınız. Windows platformlu sitelerinizin sayısı fazla ise bu reselleri kullanmak çok daha akıllıcadır. Fakat bayi hostingi kar elde etmek, başka web sitelerine alan kiralamak yahut satmak için kullanacaksanız bu durumda Linux reselleri seçmeniz daha akıllıca bir tercih olacaktır. Günümüzde pek çok web sitesi Linux platformunu kullanmaktadır. Bayi hostinginizi Linux’dan yana kullanmanız durumunda müşteri çevreniz genişleyecektir.
Hosting hizmeti veren pek çok firmanın reseller hosting paketleri de bulunmaktadır. Hosting hizmeti satın almak isteyenler için oldukça karlı ve akıllıca bir tercih olan bayi hosting hizmetlerine son zamanlarda talepte artmaya başlamıştır. Reseller hosting hizmeti için doğru adreste olmak teknik aksaklıklarında önüne geçecektir.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir