BackOrder Nedir ?

13Kasım 2016
by admin

backorder-ne-demekBackOrder düşmek üzere olan domainlerin rezerve edilmesidir. BackOrder bir veya birden fazla kişi tarafından yapılabilir. Domain düştüğü an BackOrder devreye girer ve sizin yerinize domaini satın alır. Eğer birden fazla kişi BackOrder yapmışsa en hızlı BackOrder domaini satın alır. Almak istediğiniz domain başkası tarafından kayıt edilmişse ve şuan düşmek üzereyse sizde BackOrder yapabilir ve istediğiniz domaine sahip olabilirsiniz.

BackOrder ne zaman yapılır?

Domainler yenilenmediği takdirde askı aşamasına girer, askı aşamasında domain sahibi isterse ortalama 45 gün boyunca domaini yenileyebilir. Süresi dolup ortalama 45 gün içerisinde domain sahibi domaini yenilemezse bu sefer domain silinme aşamasına girecektir ve domain silinene kadar kimse tarafından alınamayacaktır. Silinme aşaması genelde 1 ile 5 gün arasında sürmektedir. BackOrder yapmamız gereken zaman dilimi bu aşamadır. Silinme aşamasına giren domaini en iyi BackOrder satın alır.

BackOrder zorunlu mudur? Kendim kayıt edemez miyim?

BackOrder zorunlu bir işlem değildir. Ancak bir başkası domaine BackOrder yaparsa alma ihtimali yüzde yüzlük seviyelerde olacaktır. Bunun nedeni ise siz elle bilgileri girmeye çalışırken BackOrder otomatik olarak bir anda domaini kaydedecektir.

BackOrder kesin istediğim domaini alır mı?

BackOrder işlemi çoğu zaman başarılı bir yöntemdir. Ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi domaine kaç kişinin BackOrder yapacağı çok önemli. almak istediğiniz domaine yalnızca sizin BackOrder  yaptığınız taktirde domain yüzde yüz sizin olacaktır. Ancak farklı biri daha yaptıysa domaini alma şansınız yüzde ellilere düşecektir.Birden fazla kişinin BackOrder yapması halinde en hızlı kimin BackOrderı kayıt edebilirse domain onun olacaktır.

backorder-domains

BackOrder hizmetinin ücreti nedir?

BackOrder hizmeti firmalara göre farklılık gösterebilmektedir. Kaliteweb web hosting BackOrder fiyatları için 0212 347 94 02 numaralı telefon numarasından ya da kaliteweb.com a üye girişi yaparak ticket üzerinden öğrenebilirsiniz.

BackOrder işlemi domaini alamazsa param iade edilir mi?

Maalesef BackOrder işlemlerinde geri ödeme yapılmamaktadır. Ancak domain ücreti hesabınıza kredi olarak yüklenmekte olup dilediğiniz zaman bu krediyi alışverişlerinizde kullanabilirsiniz.

Sektörel domainler ve projeleriniz için alınması şart domainlerde kesinlikle BackOrder yapılmasını öneririz. Sektörel domainlerde birçok kişinin aynı domaini almak istediğini düşünürsek BackOrder yapan kişilerin alma ihtimali sizin alma ihtimalinizden çok daha fazladır.

 

 

blog , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir