Asp Hosting

29Aralık 2016
by admin

ASP Hosting Nedir?

ASP hosting windows alt yapılır hosting paketlerine verilen diğer bir isimdir. Windows hosting micrasoft yazılımlarını desteklemektedir. Bu nedenle Windows Hosting bir nevi ASP Hosting olarakta sayılabilir. Hosting hizmetlerinizi satın alırken illa ki görmüşsünüzdür Linux hosting, windows hosting, ASP hosting ve PHP hosting gibi seçenekler bunları gruplara ayıracak olursak PHP ile kodlanmış bir siteniz varsa PHP hosting yada Linux hosting satın almanız gerekmektedir. ASP ile kodlanmış bir web siteniz varsa ASP hosting yada windows hosting almanız gerekmektedir.

Yazılımızın kodlandığı dili bilmiyorsanız muhakkak yazılımcınızla görüşerek bilgi almanız yada hosting hizmetinizi satın alacağınız firma ile görüşerek yardım ismeniz gerekecektir. Yazılım diliniz hosting hesabınızla uyuşmadığı durumlarda web siteniz hatalı olacaktır yada hiç açılmayacaktır. Hosting firmaları bu gibi durumlarda müşterilerine kolaylık sağlayarak hosting paketlerini ücretsiz olarak linux veya windowsa çevirmektedir. Bunun haricinde zaman kaybı yaşamamak için muhakak yazılım diliniz ile ilgili bilgi sahibi olmanız gerekmektedir.

Hazır CMS Sistemleri yani WordPress, opencart, proticaret, vb. yazılımlar kullanıyorsanız hosting firmanız almanız gereken paket konusunda daha hızlı yardımcı olabilecektir. Ancak yazılımınız özel kodlanmış bir yazılımsa kod yapısının incelenerek bulunması gerekmektedir buda sizin için zaman kaybına yol açacaktır. Bu konuda en garanti yol web sitenizi ilk hazırlattığınız zaman hangi yazılım dili ile yapılacağını yazılımcınıza sormak ve bu konu hakkında bilgi sahibi olmak olacaktır.

ASP hosting hizmetinizi tercih ederken muhakak web sitenizin dosya boyutuna ve varsa veritabanı boyutuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Böylece hizmetinizi alırken ihtiyaçlarınıza göre bir hosting paketi seçmiş olursunuz ve hosting paketiniz ilerleyen zamanlarda sizi yarı yolda bırakmaz. Örneğin; Devamlı içerik eklenecek bir web siteniz varsa ekleyeceğiniz içerik sayısına göre veri tabanı boyutunuz ve web sitenizin dosya boyutu artacaktır. Eğer siz düşük özellikli bir hosting paketi alırsanız kısa zamanda paket aşımı yaparak daha yüksek bir pakete geçiş yapmak zorunda kalacaksınız.

Yaşadığınız ve yaşayacağınızı düşündüğünüz problemlerle ilgili firmamızla 7/24 iletişime geçebilir ve bilgi alabilirsiniz.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir