Asp Hosting

22Şubat 2017
by admin

Hosting kelimesinin Türkçe karşılığı barınmadır. İnsanlar internet sitesi kurarken bir alana ihtiyaç duyarlar. Bu alan ise sunucu dediğimiz makinalar tarafından karşılanır. Sunucuların veri saklama ve yayınlama işlemine web hosting denir. Asp hosting microsoft tarafından sağlanan bir proglama dilidir. Web sayfası yapmaya yarar. Asp hosting sadece windows işletim sisteminde çalışır. Asp kelimesinin açılımı “Active Server Pages” yani Türkçe karşılığı ile aktif sunucu sayfalarıdır. Asp hosting VBScript, jscript gibi diller kullanırken en yaygın olarak kullandığı dil VBscript idir. ASP sayfaları HTML değil asp uzantılıdır. Siteye konulan HTML dosyası herkes tarafından aynı görüntülenirken asp uzantılı site her kullanıcıya farklı bir çeşit sunmaktadır.


ASP NASIL ÇALIŞIR

Sayfaya geldiğinizde asp sadece sizin için özel bir sayfa yaratır ve asp sayfasını çalıştırarak html formatında gösterir. Bir asp sayfasını browser kullanarak açamazsınız. Asp sayfasının çalışabilmesi için önce kodun oluşturulması ve o koddan bir html kodu oluşturulması gerekir. Asp bütün windows tabanlı işletim sistemlerinde çalışabilir. Ancak en iyi performansa ulaşmak istiyorsanız windows server işletim sistemlerini kullanmalısınız. Windows işletim sistemli bir bilgisayara sahip iseniz eğer asp sayfasını çalıştırmak için IIS ve PWS kurmayı deneyerek işe başlayabilirsiniz. Asp hosting paketlerinde bir çok çeşit bulmanız mümkündür. Fiyata göre paketlerin içerikleri ve size sundukları hizmetler değişmektedir. Asp paketlerinin genel özelliklerine gelecek olursak: Tüm asp paketlerinde güncel windows 2008 web edt. 64 Bit işletim sistemi kullanılır. Asp sayfaları windows destekli olduğu için paketlerde windows hosting kullanılır. WordPress, joomla gibi birçok hazır sunucularda otomatik ve düzenli bir şekilde çalışabilir. Veri taban desteği olarak Access MYSQl 2008 ve MYSQL 2002 desteği vardır.Güvenlik açısından da oldukça iyidir asp hosting paketleri. Sürekli güncelleme alırlar ve bu güncellemeyi yaparken güvenlik açısından açık vermemeye fazlası ile dikkat ederler. Plesk 11.5 kullanışlı ve en çok tercih edilen paneller arasındadır.

Tüm asp hosting paketleride bu paneli kullanmayı tercih etmektedir. Paketlerin içinde verilen e-posta desteğinin de virüs kapmamasına dikkat ederler. Bunun için spamassasin ve mai antivirüs kullanırlar. Sunucuları otomatik olarak her gün yedekler asp hosting paketleri. Birçok asp hosting paketi bulunmasına rağmen genel ve kendilerine ilke edindikleri özellikler bunlardır. Asp hosting paketlerini kredi kartı ile almak gibi bir şansınızda vardır. Yıllık veya aylık üyeliklere abone olmak gibi bir şansınızda vardır. Tüm asp hosting paketlerini satın alırken %18 Kdv dahil edilmektedir fiyatlara.

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir