Android Telefonlara Mail Hesabı Kurulumu

03Kasım 2016
by admin

Kaliteweb Web Hositng olarak size bu yazımızda Android telefonlarda mail hesabı kurulumunu anlatacağız. Kurumsal ve Bireysel bir çok müşterimiz maillerini telefonlarının mail servislerinden, tabletlerinden ve outlook gibi harici programlardan takip etmekte.

Harici programlarda mail ayarlarının yapılarak mail hesaplarının açılması problem olabilmekte. Bu yazımızda Android cihazlar için mail hesabı açılımından bahsedeceğiz. İlerleyen günlerde diğer telefon işletim sistemleri için ayrı ayrı mail hesabı kurulumu hakkında makalaler yazacağız.

Eğer sunucunuzda veyahutta hosting hesabınızda mail hesabınız açıldıysa artık kurulum işlemlerine başlayabiliriz. Görseller ile desteklediğimiz Android cihazlara mail hesabı kurulumu anlatımımızı aşağıdaki adımları izleyerek gerçekleştirebilirsiniz.

1)Telefonumuzun menüsüne girerek e-posta simgesine tıklıyoruz.

android-cihazlara-mail-kurulumu1-576x1024

 

2) Karşınıza “e-posta sağlayıcı seç” diye bir ekran gelirse “Diğer” Seçeneğini seçiyoruz. Eğer karşınıza “e-posta sağlayıcı seç”diye bir ekran gelmezse direk 3. Adıma geçebilirsiniz.

android-mail-kurulumu

3) Karşımıza gelen ekranda bizden mail adresi ve şifre isteyecektir. Sunucunuzda aktif edilmiş kullanmak istediğiniz mail adresini ve şifresini buraya gireceksiniz. Bilgilerinizi girdikten sonra “İleri” butonuna basınız.

android-cihazlara-mail-kurulumu2-576x1024-1

 

4) Karşımıza 3 seçenekli bir ekran gelecektir, POP3 hesabı, İMAP hesabı ve Microsoft Exchange ActiveSync seçeneklerinden POP3 Hesabı seçilecek

android-cihazlara-mail-kurulumu4-576x1024

5) Bu bölümde bilgileriniz dolu olarak gelecektir, yalnızca doldurmanız gereken alan Kullanıcı adı yazan bölüm buraya mail@siteadi.com şeklinde mail adresinizi yazınız. Güvenlik türü “hiçbiri” seçili olacak ve ileri butonuna basınız. Eğer kutucuklar boş olarak gelirse aşağıdaki gibi doldurunuz.

Kullanıcı adı: Mail adresiniz
Şifre: Mail şifreniz
POP3 Sunucusu: mail.siteadi.com
Güvenlik tipi: Hiçbiri
Bağlantı noktası: 110
sunucudaki e-postaları sil: Hiçbir zaman

android-cihazlara-mail-kurulumu5

6) Karşımıza giden e posta sunucusu ayarlarının olduğu bir ekran gelecek. Bu bölümüde aşağıda yazdığımız ve görelde gördüğünüz gibi doldurun lütfen.

SMTP sunucusu: mail.siteadi.com
Güvenlik tipi: hiçbiri
Bağlantı noktası: 587
oturum açma gerektir: Seçili olsun
Kullanıcı adı: Sunucunuzda size tanımlı olan mail adresini giriniz.
Şifre: Mail adresinizin şifresini giriniz.

android-cihazlara-mail-kurulumu6-576x1024

7) Karşımıza kaç dakikada arayla Gönder-Al yapılacağını ayarlayacağımız ekran gelecek. Buradan istediğimiz sıklıkta otomatik olarak maillerimizi kontrol ettirebilir ve Mail geldiğinde bildirim almak isteyip istemediğinizi ayarlayabilirsiniz.

android-cihazlara-mail-kurulumu7-576x1024

8) Artık son aşamaya geldik karşımıza gelen ekranda gönderdiğimiz maillerde ismimizin ne olarak gözükeceğini ve birden fazla mail adresiniz varsa bu maillere takma ad verebileceğimiz ayarları yapıyoruz ve kaydet butonuna basıyoruz.

android-cihazlara-mail-kurulumu8

Ve işte bu kadar. Artık android cihazımıza mail hesabı kurulumu tamamladık. Menüye gelip tekrar e postaya tıklarsanız mail hesabınız açılacak.

blog , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir