Android POP3 Mail Kurulumu

31Ocak 2017
by admin

Merhabalar bu makalemizde iş yerinizin, okulunuzun veya kendize ait olan internet sitenizin mail hesabını telefonunuza kurulumunu resimli olarak adım adım anlatacağım.

İzleyeceğiniz bu adımlar ile android telefonunuzda kuracağınız e-posta adresine bir e-posta geldiğinde sizlere anında bildirim gelip, okuyabilecek ve yeni posta gönderebileceksiniz bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz.

Öncelikle POP3’ü çok kısa tanıyalım: POP3 hosting sunucusu üzerinden e-posta adresinize gelen mesajların bilgisayarınız veya mobil cihazlarınıza indirilmesini sağlayan iletişim protokolüdür.

 

Şimdi hemen başlayalım öncelikle telefonunuzun veya tabletinizin menüsüne giriniz.

1.Adım: Telefonunuz veya tabletinizin ana menüde bulunan “E-Posta” simgesine dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

2.Adım: Açılan uygulamada henüz hala hesap kurulmamışsa hemen yeni hesap oluşturma alanıyla karşılaşırsınız eğer kurulu bir hesap var ise o hesabı kaldırmadan yeni bir adres daha tanımlayabilirsiniz. Bunun içinde ayarlar kısmı üzerinden yeni hesap ekle yeni hesap oluştur seçeneklerini kullanabilirsiniz.

 

Gelen sayfada kurmak istediğiniz e-posta adresini ve şifresini yazınız. (telefonlara göre arayüz değişiklik göstere bilir)

 

 

 

 

 

 

 

 

3.Adım: Açılan bu sayfada üç ade seçenek çıkacak bunlar “POP3 Hesabı”,”IMAP Hesabı” ve “Microsoft Exchange ActivateSync” şeklindedir bu üç adet seçenek arasından “ POP3 Hesabı” seçeneğine tıklayınız.

 

 

 

 

 

 

 

 

4.Adım: Gelen bu sayfada kullanıcı adınızı “mail@siteninadi.com” şeklinde tanımlayın daha sonra Güvenlik tipi bölümünde ise “hiçbiri” seçeneğini tanımlayın başka bir seçeneğe karışmadan bir sonraki adım için ileriyi tıklayın.

 

 

 

 

 

 

 

 

5.Adım: En üst sırada bulunan web hostingSMTP Sunucusu” kısmında “mail.siteninadi.com” şeklinde yazınız. Güvenlik seçeneğini ise “Hiçbiri” olarak tanımlayın bu alanda başka bir değişiklik yapmadan bir sonraki adım için ileri ye dokunun.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6.Adım: Burada yoğun dönem alanında e-posta hesabınızın en az ne kadar sıklıkla kontrol edilmesinini yazıp,e-posta senkronizasyonu ve e-posta geldiğinde bildirim alma gibi seçenekleri de ayarlayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

 

 

7.Adım: Oluşturduğunuz e-posta adresine bu alanda bir ad verin seçeneği ile e-posta adresinize isim tanımlayıp adınız yazan yerde giden mesajlarda gönderilen isiminizi düzenleyebilirsiniz istediğiniz şekilde bu alanlarıda yazarak artık “Kaydet” butonuna basınız kurulum işleminiz böylelikle tamamlanmı olacak yapacağınız işlem sadece bu kadar artık e-posta adresiniz telefonunuza tanımlanmış olup istediğiniz sıklıkla maillerinizi kontrol edecektir.

blog , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir