Alan Adı Tercihinde Güvenin Önemi ve Kaliteweb

03Mart 2017
by admin

Bir web sitesi yapacağınız zaman ihtiyacınız olan iki şey vardır. Bunlar; alan adı ve web hosting  sahibi olmaktır. Bu ikisi adeta sizin sanal mülkünüz olacaktır. İnsanlar sizi bulabilmek için bu adrese geleceklerdir. Alan adı ve web hostingi elde etmek oldukça kolaydır ancak bunları seçmek ve seçilenin güvenli bir yerden alınması da ayrı bir önem arz etmektedir.

Güvenilir Tercih İçin Kaliteweb

Alan adı seçme aşamasında karşınıza pek çok seçenek çıkar. Web siteniz için yapacağınız en önemli seçimdir. Çünkü kötü bir alan adı seçmeniz sizi mağdur duruma düşürecektir. İyi ve güvenilir bir alan adı almak zor olabilir ancak zamanınızı ayırdığınızda doğru tercihi bulabilirsiniz. Alan adı tercihi yapılırken nelere dikkat edilmelidir?           

-Marka olabilecek bir isim seçilmeye çalışılmalıdır; Google markalara çok önem vermektedir. Alan adı ile marka olarak öne çıkabilen isme sahip olmak uzun vade içinde çok işinize yarayacaktır. Dikkat çekici olmasından dolayı da insanların sizi ve markanızı daha kolay tanımalarını sağlayacaktır. Sonrasında ise arama motorları sonuçlarında üst sıralarda yer alabilirsiniz.

-Alan adı uzantısı doğru seçilmelidir; Genel olarak .com uzantısı tercih edilmektedir. Ancak site, bir televizyon kanalına ait olacaksa .tv uzantısı almak daha mantıklı ve karlı olacaktır. Alan adı alırken .com tercih edilmişse .net uzantısı da alınarak domain adı korumaya alınmalıdır. Aksi halde bir başkası sizin oluşturmuş olduğunuz markayı kullanarak açtığı site ile sizden daha karlı işler yapabilir.

-Alan adı kısa ve akılda kalıcı olmalıdır; İnternet üzerinde kısa ve akılda kalıcı isimler seçip marka olmuş pek çok site bulunmaktadır.

-Özgün olmalıdır; Özgünlük sürekli olarak peşinden koşulan bir şeydir. Google özgün olan içerikleri sever. Bu yüzden de marka, blog ya da ürün ile bağlantısı olan özgün bir URL’ye pozitif bakacaktır.

Sonuç olarak alan adı tercihinde yapılması gerekenleri özetlemek gerekirse, alan adı markalaştırılabilir bir özelliğe sahip olmalı ve bu özellik doğrultusunda da site için özgün içerikler oluşturulmalıdır. İçeriğe uygun olarak bir alan adı seçilmelidir. Böylece arama motorları tarafından sürekli olarak dikkat çekici bulunabilir ve daha fazla etkileşim alabilirsiniz. Alan adı alırken dikkat edilmesi gerekenler bunlardı. Peki bu güvenilir alan adını nerden temin edebilirsiniz? Kaliteweb profesyonel çalışanları ve kaliteli hizmet ağı ile alan adı almanız için çok uygun bir yerdir.

blog , , , , , , , ,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir