Bayi Hosting Nedir Avantajları Nelerdir ?

28Şubat 2017
by admin

Bayi Hosting Nedir ?

Bayi hosting, kiralanılan web alanının çeşitli sitelerde kullanması ya da satılabilmesine olanak sağlayan hosting türüdür. Bayi hosting paketini hem kendi sitenizde kullanmanız hem de müşterilerinize hosting satışı yapabilmeniz mümkündür. Kendi mevcut alanlarınızı müşterilerinize bölüştürebilirsiniz. Kontrol paneli ile var olan alanları kontrol edebilirsiniz. Ayrıca şifre değiştirmeniz, hesap açmanız ya da hesabı askıya almanız da mümkündür. Pek çok özellik barındıran Bayi Hosting diğer adıyla reseller hosting genelde sunucu yönetimi konusunda çok fazla teknik bilgiye sahip olmayan web tasarım firmalarının birden fazla web sitesi olan webmasterların kullandığı hizmettir. Bayi hostinginiz varsa firmanız internet faaliyetlerinde fazla olarak bir hosting ücreti ödemeyecektir. Bu olanak ile birden fazla web sitesi içermesi sayesinde maliyeti de azaltılmış olur.
Bayi hosting paketleri kendi içinde ikiye ayrılır. Bunlar Linux ve Windows hosting tir. Linux Resellerde ise PHP ile mySQL veritabanı kullanılırken, Windows hostingte asp, mysql, access, mssql veritabanı kullanılır.

Linux Hosting Nedir ?

Linux hosting, Linux işletim sistemi alt yapısını ile çalışır. Kaliteli ve güvenilir hizmet sunan Linux hosting pek çok kullanıcı tarafından tercih edilerek kullanılmaktadır. Linux hosting OHO desteklidir ve WordPress, Drupal, SMF, Joom gibi CMS sistemler ile iyi performansla çalışabilir. HTML, Java, Flash çalıştırabilir. MySQL veritabanlarıyla iletişim kurabilir. Linux Hostingte WHM/Cpanel kullanılmaktadır.

Linux Hosting, PHP web siteleriniz için en iyi performans sağlayan sistemlere sahip yapılarda hazırlanmaktadır.

Windows Hosting Nedir ?

Windows Hosting, Windows işletim sistemini kullanarak çalışır. Windows hosting ASP, ASP.NET gibi sistemlerde kullanılır. Eğer ASP tabanlı bir site kullanılmakta ise, Windows Hosting tercih edilmelidir. Windows Hosting html, asp, flash, asp.net gibi siteler kolaylıkla çalışır. MsSQL, MS Access veritabanları ile performanslı olarak çalışır. Panel olarak Türkçe Plesk Panel kullanılır.


Bayi Hosting Avantajları Nelerdir ?

Bayi Hosting web ajanslarının web sitesi barındırma hizmeti verirken aynı zamanda teknik konular için ekstra personel istihdam ücreti ödemek istemeyen kısmının tercih ettiği bir hizmettir.
Web tasarım firmaları müşterilerine yalnızca bir web site tasarlamakla kalmaz, aynı zamanda web sitenin barındırma hizmetini de sağlar. Bunun yanı sıra tasarımcının kazancını artırmasına da imkan sağlar.Çok sayıda web sitesine sahip olanların kendi kullanımları için bayi web hosting satın almaları maliyetlerini azaltmış olacaktır. Bir tek panel üzerinden bütün web sitelerinin hosting yönetim panellerine erişebilme olanağı bulunmaktadır. Bayi hosting diğer hosting çeşitlerine oranla daha fazla web sitesi yayınlayabildiği için diğer hosting paketlerinden çok daha az maliyetlidir.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir